Zapraszamy wszystkich uczniów

Zapraszamy wszystkich uczniów

W sobotę 3 marca br. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się coroczne spotkanie kandydatów oraz innych osób zainteresowanych życiem szkoły, z jej uczniami i nauczycielami.   

W tym dniu na Gości czeka wiele muzycznych atrakcji. Do dyspozycji odwiedzających dostępny będzie  cały kompleks obiektów: klasy ogólne, klasy muzyczne, gabinety przedmiotowe, sala gimnastyczna oraz sale koncertowe a wśród nich odbudowana sala główna, obecnie najnowocześniejsza sala koncertowa w naszym mieście, w której występują najwybitniejsi artyści krajowi i zagraniczni. W programie przewidziano zwiedzanie klas lekcyjnych, spotkania z uczniami, nauczycielami i dyrekcją. Poszczególne sekcje instrumentalne przygotowały specjalne prezentacje starając się odsłonić tajemnice wszystkich instrumentów.

Organizatorzy zapraszają uczniów w wieku 6 – 23 lat, którzy mogą rozpoczynać naukę w dowolnie wybranym systemie: zajęć dziennych, połączonych z przedmiotami ogólnokształcącymi lub tylko w zakresie muzyki w godzinach popołudniowych.

W związku z tym, że szkoła II stopnia zachowuje sześcioletni system nauczania zaprasza tegorocznych uczniów klas szóstych, którzy mogą rozpocząć naukę muzyki w klasie siódmej z możliwością pozostania w jednej szkole aż do matury i uzyskania zawodowego dyplomu muzycznego.

– Na każdego Gościa czekają zabawy, niespodzianki, pokazy i konkursy. Tego dnia udostępnimy Wam miejsca, do których mają dostęp wyłącznie uczniowie szkoły, pokażemy wszystkie instrumenty, zagramy na nich i odpowiemy na pytania. Spotkajmy się w sobotę o godzinie 11.00 w sali kameralnej ZPSM przy ul. Traugutta 91 (wjazd na parking od ul. Kosynierów Gdańskich) – zachęca dyrekcja placówki.

ZPSM

Przekaż znajomym