Fot. RS

Fot. RS

Tradycyjnie już wraz z zakończeniem wakacji wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP. Duże zmiany szykują się dla podróżujących na trasie Elbląg-Olsztyn [Przewozy Regionalne] oraz Olsztyn-Malbork-Olsztyn [TLK]. W pierwszym wypadku tuż przed Olsztynem czekać będzie przesiadka na autobusową komunikację zastępczą z kolei w drugim –  kursować będzie IC Bus w zamian za pociągi IC -TLK, które w tym okresie będą omijać nasze miasto.

Pospieszne będą omijać Elbląg jeździć będzie IC BUS

Ze względu na prace na linii 220 Elbląg – Olsztyn na odcinku Malbork – Olsztyn – Malbork pociągi kursujące drogą okrężną z pominięciem stacji Elbląg, Pasłęk, Morąg, z dodatkowymi postojami na stacjach: Iława Gł., Ostróda:

  • 15119/8 Pojezierze; Białystok – Gdynia Główna; 14.IX-17.X;
  • 51118/9 Pojezierze; Gdynia Główna – Białystok; 14.IX-17.X;
  • 18105/4 Rybak; Białystok – Szczecin Główny; 14.IX-17.X;
  • 81105/4 Rybak; Szczecin Główny – Białystok; 14.IX-17.X;
  • 58101/0 Żuławy; Olsztyn Główny – Szczecin Główny; 15.IX-17.X;
  • 58103/2 Gryf; Olsztyn Główny – Szczecin Główny; 14.IX-17.X;
  • 85101/0 Żuławy; Szczecin Główny – Olsztyn Główny; 14.IX-17.X;
  • 85103/2 Gryf; Szczecin Główny – Olsztyn Główny; 14.IX-17.X.

Dla pasażerów udających się do stacji Elbląg, Pasłęk, Morąg przygotowano autobusową komunikację zastępczą w postaci IC Bus’a, który z Elbląga – w kierunku Malborka odjeżdżać będzie w tym okresie o: 6:57 (kurs 15 IX), 7:40 (od 16 IX – do 17 X), 11:22 (od 14 IX – do 17 X), 12:58 (od 14 IX – do 17 X), 14:48 (od 14 IX – do 17 X).

Z kolei w kierunku Olsztyna, Pasłęka i Morąga odjedzie o: 7:36 (od 15 IX – do 17 X), 9:10 (od 14 IX – do 17 X), 13:13 (od 16 IX – do 17 X), 13:57 (14-15 IX), 15:53 (od 16 IX – do 17 X), 17:07 (od 14-15 IX), 17:30 (od 16 IX – do 17 X), 18:31 (od 14-15 IX), 21:26 oraz 21:46 (od 14-15 IX).

W Regio komunikacja autobusowa od Gutkowa

Utrudnienia czekają również na tych, którzy podróżować będą do Olsztyna pociągami Regio. W tym wypadku pociągi te skończą bieg w Gutkowie a podróż w kierunku Olsztyna Zachodniego i Głównego kontynuowana będzie autobusową komunikacją zastępczą, co wydłuży czas dojazdu do stacji końcowej nawet o 25 minut. Utrudnienia na tej trasie rozpoczną się 14 września i potrwają do połowy października.

Poniżej szczegółowy rozkład odjazdów pociągów z elbląskiego dworca od 1 do 13 września br. oraz od 14 września do 17 października.

Rozkład jazdy od 1 do 14 września:

4:06 Gdynia Chylonia – na miejscu o 6:00

4:19 Olsztyn Główny – na miejscu o 5:59 [kursuje od poniedziałku do soboty]

4:55 Gdynia Chylonia – na miejscu o 6:43

5:31 Olsztyn Główny– na miejscu o 7:18

5:47 Gdynia Chylonia – na miejscu o 7:39

6:29 Gdynia Chylonia – na miejscu o 8:14

7:09 Gdynia Chylonia – na miejscu o 9:05 [kursuje od poniedziałku do soboty]

7:23 Szczecin Główny – na miejscu 14:35 [kursuje 12-14 IX]

7:43 Olsztyn Główny – na miejscu 9:28 [ kursuje od poniedziałku do soboty od 1 IX do 12 IX]

8:21 Białystok [TLK] – na miejscu 14:16 [kursuje od 1 do 13 IX]

8:25 Olsztyn Główny [TLK] – na miejscu 14:35 [kursuje od 1 do 11 IX]

10:02 Malbork – na miejscu 10:28 [kursuje od poniedziałku do soboty]

11:45 Szczecin Główny – na miejscu 18:56 [kursuje od 1 do 11 IX]

11:46 Olsztyn Główny – na miejscu 13:26 [kursuje od poniedziałku do soboty od 1 do 11 IX]

11:56 Gdynia Główna – na miejscu 13:45 [kursuje codziennie oprócz 3-4 IX oraz 8-9 IX]

11:56 Gdynia Główna – na miejscu 13:52 [kursuje wyłącznie w dni: 3-4 IX, oraz 8-9 IX]

12:42 Olsztyn Główny [TLK] – na miejscu 14:08 [ kursuje od 1 do 11 IX]

12:39 Olsztyn Główny [TLK] – na miejscu 15:14 [kursuje od 12 – 13 IX]

13:54 Malbork – na miejscu 14:21

14:29 Gdańsk Główny – na miejscu 16:00 [kursuje 3-4 IX i 8-9 IX]

14:29 Gdynia Chylonia – na miejscu 16:39 [kursuje codziennie oprócz 3-4 IX oraz 8-9 IX]

15:04 Olsztyn Główny – na miejscu 16:44 [kursuje od 1 do 13 IX]

15:16 Szczecin Główny [TLK] – na miejscu 21:52 [kursuje od 1 do 11 IX]

15:16 Szczecin Główny [TLK] – na miejscu 22:30 [kursuje od 12 do 13 IX]

15:50 Gdynia Chylonia – na miejscu 17:46 [kursuje codziennie oprócz 3-4 IX oraz 8-9 IX]

15:50 Gdynia Chylonia – na miejscu 18:08 [ kursuje w dniach 3-4 IX oraz 8-9 IX]

16:08 Olsztyn Główny – na miejscu 17:55 [kursuje codziennie oprócz sobót od 1 do 13 IX]

16:31 Gdynia Główna – na miejscu 18:31 [kursuje tylko w soboty]

16:58 Białystok [TLK] – na miejscu 22:36 [kursuje od 1 do 11 IX]

17:46 Malbork – na miejscu 18:13

18:17 Białystok [TLK] – na miejscu o 00:16 [kursuje 12-13 IX]

18:20 Olsztyn Główny – na miejscu 20:13 [kursuje codziennie oprócz sobót od 1-11 IX]

18:20 Olsztyn Główny – na miejscu 20:06 [kurs 5 IX]

18:30 Olsztyn Główny – na miejscu 20:34 [kursuje 12-13 IX]

19:21 Gdynia Główna – na miejscu 21:18

20:00 Gdynia Główna [TLK] – na miejscu 21:29 [kursuje od 1-13 IX]

20:56 Olsztyn Główny [TLK] – na miejscu 22:23 [kursuje od 1-11 IX]

20:57 Malbork – na miejscu 21:25

21:16 Olsztyn Główny – na miejscu 22:49 [kursuje 12-13 IX]

Rozkład jazdy od 15 IX do 17 X

4:06 Gdynia Chylonia – na miejscu o 6:00

4:19 Olsztyn Główny – na miejscu o 6:19 [kursuje od poniedziałku do soboty; autobusowa komunikacja zastępcza od Gutkowa]

4:55 Gdynia Chylonia – na miejscu o 6:43

5:31 Olsztyn Główny– na miejscu o 7:32 [autobusowa komunikacja zastępcza od Gutkowa]

5:47 Gdynia Chylonia – na miejscu o 7:39

6:29 Gdynia Chylonia – na miejscu o 8:14

6:57 Malbork [IC BUS] – na miejscu 7:37 [ kurs 15 IX]

7:09 Gdynia Chylonia – na miejscu o 9:05 [kursuje od poniedziałku do soboty]

7:23 Szczecin Główny – na miejscu 14:35 [kursuje 12-14 IX]

7:36 Olsztyn Główny [IC BUS] – na miejscu 10:06 [kursuje 15-17 IX]

7:40 Malbork [IC BUS] – na miejscu 8:20 [kursuje 16-17 IX]

7:43 Olsztyn Główny – na miejscu 9:47 [ kursuje od poniedziałku do soboty od 14 IX do 17 X; autobusowa komunikacja zastępcza od Gutkowa]

9:10 Olsztyn Główny [IC BUS] – na miejscu 11:40 [ kursuje od 14 IX do 17 X]

10:02 Malbork – na miejscu 10:28 [kursuje od poniedziałku do soboty]

11:22 Malbork [IC BUS] – na miejscu 12:02 [ kursuje od od 14 IX do 17 X]

11:46 Olsztyn Główny – na miejscu 13:45 [kursuje od poniedziałku do soboty od od 14 IX do 17 X]

12:58 Malbork [IC BUS] – na miejscu o 13:38 [kursuje od 14 IX do 17 X]

13:13 Olsztyn Główny [IC BUS] – na miejscu 15:43 [kursuje od 16 IX do 17 X]

13:54 Malbork – na miejscu 14:21

13:57 Olsztyn Główny [IC BUS] – na miejscu 16:27 [kursuje od 14-15 IX]

14:29 Gdynia Chylonia – na miejscu 16:39

14:48 Malbork [IC BUS] – na miejscu 15:28 [kursuje od 14 IX do 17 X]

15:04 Olsztyn Główny – na miejscu 17:16 [autobusowa komunikacja zastępcza od Gutkowa]

15:50 Gdynia Chylonia – na miejscu 17:46 [kursuje codziennie oprócz 3-4 IX oraz 8-9 IX]

15:53 Olsztyn Główny [IC BUS] – na miejscu 18:23 [kursuje od 16 IX do 17 X]

15:54 Olsztyn Główny – na miejscu 17:59 [kursuje codziennie oprócz sobót od 14 IX do 16 X; autobusowa komunikacja zastępcza od Gutkowa]

16:31 Gdynia Główna – na miejscu 18:31 [kursuje tylko w soboty]

17:07 Olsztyn Główny [IC BUS] – na miejscu 19:37 [kursuje 14-15 IX]

17:30 Olsztyn Główny [IC BUS] – na miejscu 20:00 [kuruje 16 IX – 17 X]

17:46 Malbork – na miejscu 18:13

18:20 Olsztyn Główny – na miejscu 20:26 [kursuje od 14 IX – 17 X; autobusowa komunikacja zastępcza od Gutkowa]

18:31 Olsztyn Główny – na miejscu 21:01 [ kursuje 14-15 IX]

19:21 Gdynia Główna – na miejscu 21:18

19:26 Malbork [IC BUS] – na miejscu 20:06

20:57 Malbork – na miejscu 21:25

21:02 Malbork [IC BUS] – na miejscu 21:42 [kursuje 14 IX – 17X]

21:26 Olsztyn Główny [IC BUS] – na miejscu 23:56 [kursuje 16 IX – 17 X]

21:46 Olsztyn Główny [IC BUS] – na miejscu 00:16 [kursuje 14-15 IX]

 

Przekaż znajomym