Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Z początkiem roku szkolnego policjanci znów zaczęli być częstymi gośćmi w szkołach. Szczególnie w najmłodszych klasach prowadzone są zajęcia pod nazwą: „Jestem bezpieczny w drodze do i ze szkoły”. W tym tygodniu takie zajęcia odbyły się u najmłodszych uczniów  w Szkołach Podstawowych nr 6, 11 i 15.

  • W spotkaniach oraz zabezpieczeniach brali udział policjanci dzielnicowi, prewencji, ruchu drogowego oraz żołnierze żandarmerii wojskowej.
  • – W celu efektywnego sprawowania przez policję nadzoru nad przewozami dzieci do i ze szkół, obecnie aktualizujemy dane o autobusach przewożących dzieci do szkół. Kierujący  autobusami mogą w najbliższym czasie spodziewać się wzmożonych kontroli.

– Podczas spotkań „zaszczepiamy” w dzieciach podstawowe zasady obowiązujące pieszych oraz zwracamy uwagę na wymagania stawiane pasażerom – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji .

– To jest jeden z obszarów naszego działania.  Na początku września podejmujemy dodatkową aktywność związaną z zapewnieniem bezpośredniego nadzoru nad ruchem drogowym w rejonach szkół.

Z pewnością, mieszkańcy naszego miasta zaobserwowali policjantów w rejonach przejść dla pieszych w pobliżu szkół. Działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły 2017”  rozpoczęły się już pod koniec wakacji.

Policjanci dokonali weryfikacji oznakowania dróg oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w  pobliżu szkół na terenie Elbląga i powiatu.

– W tym przypadku wystąpiliśmy do zarządców dróg informując o siedmiu nieprawidłowościach dodaje Wiktor Kaczmarek.

– W celu efektywnego sprawowania przez policję nadzoru nad przewozami dzieci do i ze szkół, obecnie aktualizujemy dane o autobusach przewożących dzieci do szkół. Kierujący  autobusami mogą w najbliższym czasie spodziewać się wzmożonych kontroli.

Przekaż znajomym