Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Była dobra zabawa, kiełbaski, muzyka i pogoda, która bardziej przypominała rozpoczęcie wakacji niż ich zakończenie. Wczoraj w Bażantarni odbył się festyn „Elbląg żegna wakacje” dla dzieci z klas czwartych elbląskich szkół podstawowych.

W zabawie, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9, wzięło udział niemal pięciuset uczniów z opiekunami a całość poprowadził Łukasz Gesek.

– My, jako Szkoła Podstawowa nr 9, jesteśmy organizatorem tego wydarzenia. Lecz sam pomysł powstał w głowach naszych uczniów a następnie zielone światło i wsparcie finansowe potrzebne do realizacji tak dużego przedsięwzięcia przekazały nam władze miasta, za co serdecznie dziękujemy – mówiła Ewa Horbaczewska, dyrektor SP 9. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co udało nam się osiągnąć. Pogoda nam dopisała. Dzieciaki się bawią – dodała.

Do zabawy zaproszono klasy czwarte, gdyż jak tłumaczą organizatorzy, są to dzieci, nad którymi najłatwiej zapanować, podczas tak dużej imprezy.

Jedną z atrakcji festynu było wypuszczenie balonów oraz spalenie na ognisku specjalnych pudełek, w których znajdowały się życzenia uczniów, które chcieliby aby spełniły się w bieżącym roku szkolnym.

Nie brakowało też konkursów z nagrodami (płyty prowadzącego oraz słodkości) oraz możliwości obejrzenia z bliska wozu strażackiego i policyjnego.

Przekaż znajomym