Na zdjęciu jedna z prac zgłoszona do konkursu

Na zdjęciu jedna z prac zgłoszona do konkursu

Już jutro, 16 października dzieci i młodzież w kolorowych strojach przejdą ulicami miasta skandując hasła nawołujące do niemarnowania żywności. A jak wynika z badań niemal 1/3 Polaków marnuje kupowaną żywność. Z tej okazji Bank Żywności w Elblągu organizuje cyklicznie „Strajk żywności” połączony z konkursem plastycznym.

Celem obchodów Światowego Dnia Żywności, które przypada 16 października, jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem. Jest to również dobra okazja aby zwrócić uwagę społeczności lokalnych na coraz większy problem marnowania żywności.

– Bank Żywności w Elblągu stara się edukować przede wszystkim dzieci i młodzież, zgodnie ze starym porzekadłem, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Stąd wydarzenia organizowane w ramach Światowego Dnia Żywności kierujemy głównie do najmłodszych – w nadziei, że wyrobią w sobie dobre nawyki i na problem marnowania żywności zwrócą również uwagę w swoich domach – mówi Teresa Bocheńska, prezes elbląskiego Banku Żywności.

Przemarsz dzieci i młodzieży w kolorowych przebraniach i z transparentami rozpocznie się w samo południe w parku Planty a następnie ulicami: Hetmańska, 1 Maja, Plac Słowiański, Kowalska, Stary Rynek, Zamkowa przejdzie na teren Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych, gdzie odbędą się zabawy edukacyjne o tematyce niemarnowania żywności a także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym pn. „Nie marnuję, segreguję”.

Zobacz zdjęcia prac, jakie wpłynęły na konkurs z przedszkoli i szkół podstawowych.

Przekaż znajomym