Fot. RS

Fot. RS

Do godziny 16:00 na Placu Jagiellończyka odbywać się będzie tegoroczny festyn miejski z okazji Dnia Dziecka. Na odwiedzających czeka moc atrakcji. Podczas, gdy dzieci mogą korzystać z gier i zabaw oraz animacji dorośli mogą w tym czasie odwiedzić jeden z wielu food trucków. Jutro z kolei, kolejna odsłona dziecięcego świętowania.

Dziś na Placu Kazimierza Jagiellończyka na najmłodszych czekają dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy, przejażdżki konne, motocykliści z Mototeam Elbląg, bańki mydlane, tworzenie dekoracji z papieru, malowanie buziek, kolorowe klocki oraz wiele innych atrakcji w tym konkursy plastyczne gry i zabawy zręcznościowe. Na scenie cały czas występują najmłodsi oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury. Na scenie wystąpią słynne zespoły Szalone i Szalone Małolaty oraz laureaci i finaliści konkursu „Piosenki z humorem”. Będzie można wziąć udział w konkursie tańców nowoczesnych.

Na dorosłych z kolei czekają różnorodne potrawy z wielu stron świata. To za sprawą trzeciej odsłony Festiwalu Smaków Food Trucków, który również odbywa się na placu. Samochody z jedzeniem otworzą się już o 11 i będą czynne do 21. W niedzielę festiwal potrwa od 10 do 20. Jedzenie to nie wszystko co odbywać się będzie w ramach tego smakowitego Festiwalu. Również tutaj znajduje się ministrefa dla dzieci oraz przestrzeń dla sympatyków gier planszowych. Będą zawody kulinarne oraz gra terenowa. Podczas imprezy głosami odwiedzających wybrany zostanie także najsmaczniejszy food truck.

Świętowania dzień drugi

Swój festyn z okazji Dnia Dziecka przygotowała również Concordia. Tym razem najmłodszych z rodzicami organizatorzy zapraszają na stadion przy Krakusa. Tam odbywać się będzie – po raz drugi w historii Słonikowy Dzień Dziecka.

Jak zapewniają organizatorzy, impreza ta wzorowana jest na legendarnym już Piegusie. Tak też podczas licznych zabaw, dzieci będą zdobywały „słoniki”, które potem będzie można wymienić na nagrody. Festyn rozpocznie się o 11 i potrwa do 15. Zapraszamy.

Przekaż znajomym