Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Już dziś (1 czerwca) z okazji Dnia Dziecka zarówno dla tych najmłodszych jak i tych starszych czeka sporo atrakcji. Elbląska starówka dziś z pewnością będzie należeć do dzieci.

Na początek o godzinie 11.00 na placu przed katedrą zostaną wręczone dzieciom symboliczne klucze do miasta. Na scenie wystąpią mali artyści z grupy przedszkolnej z przedszkola nr 14. Gry, zabawy i tańce poprowadzi Łukasz Gesek. Na stoiskach przygotowanych wokół placu będzie malowanie twarzy, stylizacja włosów; będą puszczane bańki oraz balony. Przygotowano animacje. Udostępniona zostanie strefa sportu przygotowana przez MOSiR oraz strefa WORD. Dzieciaki będą mogły pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni (SKOK im. Stefczyka).

Na ulicy Stary Rynek wystawione będą namioty i pojazdy służb mundurowych: wojska, straży pożarnej, policji, straży miejskiej. Młodzi elblążanie będą mogli przymierzyć umundurowanie, zapoznać się ze sprzętem i zasiąść za kierownicą specjalistycznych pojazdów.

O godzinie 12.00 elbląscy hodowcy rasowych gołębi pocztowych wypuszczą 200 gołębi. Następnie odbędzie się koncert szkoły muzycznej Yamaha oraz grupy Cadmans. Ta część imprezy zakończy się około godz. 13.00

Od 16.30 do 18.30 zapraszamy dzieci i rodziców na Koncert galowy Młodzieżowego Domu Kultury. W jego trakcie na placu pojawią się także miłośnicy motocykli i dziecięcych serc. Motocykliści odwiedzą w chore dzieci leżące w elbląskich szpitalach. Po koncercie ponownie w powietrze wzbije się 200 gołębi.

Na zakończenie o godz. 19.00 odbędzie się koncert w ramach projektu SUMMER FUNKY-JAZZ PROJECT. Wystąpią muzycy z warszawskich szkół, którzy przyjechali do Elbląga na warsztaty muzyczne z elbląską młodzieżą.

Przekaż znajomym