Fot. RS/archiwum redakcji

Fot. RS/archiwum redakcji/zdjęcie z ubiegłorocznej edycji

Dziś w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu już po raz piąty odbył się Dzień Lingwistyczny. Jego organizatorami byli studenci lingwistyki stosowanej, członkowie koła kulturoznawczego oraz wykładowcy Instytutu: mgr Elżbieta Genge, mgr Danuta Zdrojewska oraz dr Agnieszka Żółtowska.

Celem imprezy jest promowanie lingwistyki stosowanej, języków obcych w biznesie oraz specjalności nauczycielskiej na kierunku Filologia oraz przybliżenie zgromadzonym kultury niemieckiej i angielskiej. Uczestnikami imprezy byłą młodzież z Liceów Ogólnokształcących z Elbląga, Pasłęka i Braniewa, ZSTI z Elbląga oraz uczniowie Gimnazjum SPSK wraz z nauczycielami.

W ramach imprezy zaplanowano wiele atrakcji m.in. prezentację aspektów kulturoznawczych przygotowanych przez Weronikę Gdaniec, Martynę Wyczlińską i Alicję Sorokę, studentki II roku specjalności nauczycielskiej oraz Małgorzatę Szarmach i Darię Płonkę, studentki II roku lingwistyki stosowanej(LS), przedstawienie pt. Feierabend w wykonaniu Oli Bednarz i Sławka Urbankiewicza z I roku lingwistyki stosowanej oraz konkurs „Mam Talent”, a w przerwie quizy ze znajomości krajów niemiecko- i anglojęzycznych. Dzień Lingwistyczny poprowadzą Nikola Haftka i Agnieszka Szenik, studentki I roku LS.

Swoimi wrażeniami z udziału w programie Erasmus+ podzielili się Judith Alvarez Gareia z Hiszpanii oraz Natalia Szymanowska i Paulina Żurkowska z III roku LS.

Przekaż znajomym