Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Żołnierzy amerykańskich z 2 Pułku Kawalerii (2nd Cavalary Regiment) oraz żołnierzy brytyjskich z Pułku Lekkiego Dragonów (Light Dragoons Regiment) , a także będące na ich wyposażeniu szakale, pantery i strikery można było podziwiać dziś (15 października) na elbląskiej starówce. Z tej okazji skorzystało bardzo wielu elblążan, dla których była to niepowtarzalna okazja bliskiego kontaktu z armią i sprzętem brytyjskim i amerykańskim.

– Co roku bierzemy udział w festynie wojskowym organizowanym przez 16. Pomorską Dywizję Zmechanizowaną stąd też nie mogło nas zabraknąć tutaj również dziś. Szczególnie, ze okazja spotkania z żołnierzami brytyjskimi i amerykańskimi oraz ich sprzętem bojowym nie zdarza się codziennie – mówił Ryszard Metus, który przyszedł na starówkę w towarzystwie córki i wnucząt.

Do wszystkich pojazdów, które dziś zagościły w Elblągu można było wsiąść, poznać możliwości maszyn (przy pojazdach znajdowały się tablice informacyjne), porozmawiać z żołnierzami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Obok wozów stanęły również namioty – wojsk amerykańskich i Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, prezentowała się także sekcja strzelców wyborowych z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Tradycyjnie już największą frajdę z wydarzenia miały dzieci, które ochoczo korzystały z możliwości zwiedzania sprzętu bojowego. Ładna pogoda sprawiła, że wydarzenie cieszyło się naprawdę dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przekaż znajomym