dzien-niemiecki

8 kwietnia 2014 r. już po raz drugi w Instytucie Pedagogiczno-Językowym będziemy obchodzili Dzień Niemiecko-Angielski. Jego organizatorami są studenci II-go roku Filologii Germańskiej, III-go roku Filologii Angielskiej oraz wykładowcy: dr Agnieszka Żółtowska i dr Anna Właszyn.

Celem imprezy jest promowanie nowej specjalności – lingwistyki stosowanej na kierunku Filologia, przybliżenie kultury niemieckiej i angielskiej oraz wspólna zabawa.

Do udziału zaproszono uczniów liceów ogólnokształcących z Elbląga, Pasłęka i Braniewa oraz młodzież z gimnazjów z nauczycielami.

W ramach imprezy planowanych jest wiele atrakcji: m.in. mini recital studentki FG Eweliny Pietruszyńskiej oraz teatralne przedstawienie bajki „Czerwony kapturek” (Rotkäppchen) w języku niemieckim przygotowane przez studentki II- go roku filologii germańskiej.

Zachęcamy wszystkich zaproszonych do wzięcia udziału w konkursie pn. „Mam Talent”, na który należy przygotować krótki fragment prozy lub poezji niemieckiej/angielskiej, skecz, bądź piosenkę w języku obcym. Ponadto studenci PWSZ w Elblągu przygotowali dla uczestników wiele ciekawych konkursów. Wyłonieni zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Uczelnię.

Aleksandra Thiede

Przekaż znajomym