fundusze-otwarte

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu – działająca od ponad 15 lat, jedyna publiczna uczelnia wyższa w mieście i regionie – otwiera swe podwoje dla uczniów i nauczycieli różnych typów szkół oraz mieszkańców Elbląga i okolic.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu ma ogromną przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Beneficjentów PORPW, który odbędzie się 8 maja 2014 r. w godzinach 10.00 – 14.00 w budynku PWSZ w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 137.

Inicjatywa, wpisująca się w ogólnopolską akcję promocji funduszy unijnych, stanowi okazję do zaprezentowania bazy dydaktycznej Instytutu Politechnicznego, rozbudowanej i zmodernizowanej oraz doposażonej ze środków pozyskanych z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu służącej do kształcenia kadr nowoczesnej gospodarki z nastawieniem na nowoczesne technologie informatyczne”.

Zwiedzający będą mieli możliwość obejrzeć wszystkie laboratoria, pracownie oraz wybrane stanowiska dydaktyczne Instytutu, a także zapoznać się z ich potencjałem w wymiarze praktycznym. Zaplanowane prezentacje, których różnorodna tematyka obejmuje zagadnienia z zakresu budownictwa, mechaniki, automatyki oraz ochrony środowiska, techniki samochodowej, pokazują w atrakcyjnej i przystępnej formie, w jaki sposób osiągnięcia nauki są stosowane w rzeczywistość i pozwalają kształtować ją do różnych celów. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak działa ABS, czym różni się skała od minerału, jak przebiegają badania przepływu w modelu korytowym, jak sterować klimatyzacją przez Internet oraz poznać odpowiedź na wiele frapujących pytań, np.: czy prąd jest z Marsa a napięcie z Wenus?

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie www.pwsz.elblag.pl

 

Przekaż znajomym