Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Już 27 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu odbędzie się kolejna edycja cyklicznego Dnia z Pasją, który jest jednocześnie inauguracją roku szkolno-akademickiego. Tego dnia będzie można przekonać się o tym, że nauka odbywa się tam w oryginalny sposób. Całość potrwa od 9:00 do 14:00. Zapraszamy!

– „Dzień z pasją” to impreza otwarta, jednocześnie okazja dla zainteresowanych gości, którzy szukają nowych odkryć. To wyjątkowy moment, aby zainaugurować nowy rok szkolno- akademicki 2016/ 2017, co stało się już tradycją naszej szkoły. Pasje i talenty trzeba pielęgnować, a nowe zainteresowania wzbudzać przy zaangażowaniu dającym rozwój i satysfakcję. Ten dzień pokaże, że nauka nie zawsze musi płynąć z książek i tablic, lecz także ze „szkiełka i oka” – zachęca do udziału w wydarzeniu Dorota Radomska, rzecznik prasowy ZSO nr 2.

Wykład inauguracyjny (godz. 11.00 – aula szkolna) „Konsument XXI wielu” wygłosi dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska, Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W tym dniu również nauczyciele Szkoły Zdobywców Talentów, czyli Złotego Gimnazjum nr 3 i Srebrnego II Liceum Ogólnokształcącego wraz z wykładowcami partnerskich uczelni wyższych: Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, i Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej, a także Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu podczas wykładów, warsztatów i eksperymentów podzielą się z uczniami swoją wiedzą i pasją. Wśród atrakcyjnych zajęć znajdą się m.in.: „Zanieczyszczenia i dodatki do żywności”– prof. dr hab. inż. Marek Biziuk z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, „Genetyczny odcisk palca-biologia molekularna w kryminalistyce”– dr Grzegorz Panasiewicz z Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, „Czy wszystko jest wymyślone?- warsztaty o innowacyjności”– dr Paweł Ziemiański, Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, „Źródła korupcji w Polsce i sposoby jej zwalczania”– dr Izabela Seredocha, Prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, jak również „Ars Physica- niebanalne zadania”– nauczyciel ZSO nr 2 mgr Jacek Tomczak.

Przekaż znajomym