Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych, służb mundurowych, harcerze, odtwórcy historyczni, uczniowie oraz zwykli elblążanie przeszli dziś przez miasto w biało-czerwonych barwach, chcąc w ten sposób uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Marsz rozpoczął się w samo południe przed Ratuszem Staromiejskim. Stamtąd wszyscy zebrani wyruszyli ulicami miasta w kierunku Placu Jagiellończyka, gdzie na zakończenie uroczystości odbyła się oficjalna część obchodów rocznicy odzyskania niepodległości połączona ze składaniem kwiatów pod pomnikiem króla Kazimierza Jagiellończyka.

– Dziś jesteśmy jedną wielką rodziną. Cieszmy się i radujmy, bo ten dzień powinien być najradośniejszym świętem dla każdego Polaka. Świętujmy, ale szanujmy siebie nawzajem i pamiętajmy, że po to mamy wolny kraj, byśmy mieli wolność słowa, przekonań i wyboru. O to przecież walczyli nasi przodkowie. Nie zmarnujmy tego, pokażmy im, ze jesteśmy dumni z tego, ze jesteśmy Polakami i żyjemy w wolnym kraju – mówił w rozmowie z nami pan Piotr, który na obchody przyszedł z dwójką swoich dzieci oraz dziadkami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pochodu:

Przekaż znajomym