Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

We wtorek 16 maja o godz. 18.00 zapraszamy do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na recital „Dźwiękiem pisane” w wykonaniu Dominiki Glapiak – pianistki, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku i Anity Jarzębskiej – skrzypaczki, koncermistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wstęp wolny.

Dominika Glapiak – mieszka w Gdańsku, gdzie pracuje na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki, należy do grona wybitnych polskich muzyków młodego pokolenia. Jako solistka i kameralistka potwierdza swoją klasę koncertując i zdobywając laury na konkursach muzycznych na całym świecie. Do najświeższych osiągnięć konkursowych pianistki należą laury na International Music Competition Treviso-Italia 2014, gdzie zdobyła dwie pierwsze nagrody w kategorii Muzyka Kameralna oraz Muzyka XX wieku. W 2013 roku, na International Music Competition „Citta di Padua” we Włoszech, otrzymała I nagrodę w kategorii muzyki kameralnej oraz IV w kat. solowej, a także podwójne zwycięstwo kat. fortepian solo i koncert z orkiestrą w International Music Competition Osaka w Japonii (2011).

Anita Jarzębska – elblążanka, skrzypaczka młodego pokolenia, absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, koncertmistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz Orkiestry Kameralnej Progress. Od czasu studiów szczególne miejsce w jej działalności ma muzyka kameralna. Wraz z przyjaciółkami Dominiką Glapiak oraz Aleksandrą Kowalską założyła trio fortepianowe, z którym zdobyła wiele osiągnięć na konkursach międzynarodowych. W trakcie swojej muzycznej kariery występowała z wieloma znakomitymi artystami i orkiestrami.

W programie: L. van Beethoven, J.S. Bach/F. Busoni, H. Wieniawski, S. Prokofiev, J. Massenet, F. Liszt.

 

Przekaż znajomym