weekend-lod

Kilkudziesięciu fanów snowkitingu weźmie udział w imprezie „Weekend na lodzie”, który odbędzie się w Krynicy Morskiej w najbliższy i następny weekend lutego. Na zamarzniętej tafli Zalewu Wiślanego powstanie małe miasteczko, pełne fanów tej niecodziennej dyscypliny sportu oraz kibiców.

Grand Prix Snowkite Tour 2014  to cykl amatorskich wyścigów snowkitingowych, który startuje w obecnym sezonie zimowym. Zawody połączone są ze zlotem fanów sportów latawcowych. Poszczególne etapy wyznaczono na legendarnych spotach latawcowych: Leszno (woj. wielkopolskie), Krynica Morska, Ryzoviste (etap zagraniczny Czechy) oraz ostatni przystanek na Mazurach. Ze względu na warunki pogodowe 1 etap został aktualnie przesunięty z Leszna do Krynicy Morskiej. Pierwsze zawody Grand Prix Snowkite Tour 2014 odbędą się w Krynicy Morskiej w najbliższy weekend 1-2 lutego 2014, kolejne w następny weekend 8-9 lutego od godziny 10. Organizatorami imprezy są warszawskie stowarzyszenie KITE oraz Hotel Krynica.

Na czym polega snowkiting?

To zimowa odmiana kitesurfingu, który został dołączony do listy sportów olimpijskich. Zawodnicy na nartach lub deskach snowboardowych poruszają się za potężnym latawcem. Można w ten sposób rozwijać prędkość nawet do 100 km na godzinę. Do snowkitingu potrzebny jest śnieg, lód i oczywiście wiatr.
Zalew Wiślany to największy w Polsce zamarzający akwen, więc organizatorzy chcą go wykorzystać do uprawiania sportów latawcowych. Promują ten ciekawy, zapewniający mnóstwo wrażeń sport, Krynicę Morską i zimowy wypoczynek nad Zalewem Wiślanym. Na imprezę zapraszają wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć niezwykle widowiskowe zawody i niebo pełne ogromnych latawców, a także spróbować swoich sił z kajtem.

Więcj informacji na stronie www.wekendnalodzie.pl oraz na Facebook’u: https://www.facebook.com/weekendnalodzie
Informacja nadesłana
Przekaż znajomym