Wstęp wolny!

Wstęp wolny!

Tradycyjnie, w pierwszą środę miesiąca – 7 lutego CSE Światowid zaprasza do kina na spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Tytuł seansu brzmi „Elbląg w formie – w poszukiwaniu tożsamości”. 

Po II wojnie światowej nastąpiła całkowita wymiana mieszkańców Elbląga, a samo miasto było zniszczone i rozgrabione. Napływający z różnych stron Polski i świata osadnicy stopniowo integrowali się, budując nową wspólnotę. Proces ten trwał latami i pewnie wciąż trwa. O jego etapach i najważniejszych momentach opowiadać będą wyświetlane tego wieczoru filmy. Jednym z nich jest dokument pt.: „Miasta z popiołów”. Zrealizowany przez Rafała Geremka film opowiada o miastach, które zmagają się ze swoją niemiecką przeszłością. Ich mieszkańcy próbują zbudować własną tożsamość, adoptując do tego niemiecką kulturę materialną i historię. Są jednak z tym problemy, bo nie wszystkie elementy tej układanki pasują do polskiej narracji historycznej. Jednym z miast, o którym opowiada film jest Elbląg.

Seans „Elbląg w formie – w poszukiwaniu tożsamości” rozpocznie się w środę, 7 lutego o godz. 18:00 w Kinie Światowid. Wstęp wolny.

Przekaż znajomym