Wszystko to odbywa się pod hasłem „Let’s dance together!”

Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP rozpocznie się dopiero jutro, w piątek 16 października, ale już od środy w Elblągu zbierają się tancerze i sędziowie taneczni, którzy uczestniczą w warsztatach i konferencjach, przygotowanych w ramach projektu „Let’s dance together”.

Międzynarodowemu Festiwalowi Tańca BALTIC CUP towarzyszą inne działania, których ogniwem łączącym jest szeroko rozumiany sport taneczny.

– To seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid”, koordynator projektu.

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i na sali II LO w Elblągu ćwiczą tancerze z Polski i z zagranicy. W Ratuszu Staromiejskim odbywa się spotkanie zarządu europejskiej agendy Międzynarodowej Federacji Tańca Sportowego oraz międzynarodowy kongres dla sędziów tańca sportowego. W Bibliotece Elbląskiej szkolenie sędziów Federacji Tańca Sportowego. W sali kameralnej Kina  Światowid rozpoczęła się dwudniowa konferencja dla działaczy sportowych i tanecznych, na której zaproszeni prelegenci poruszą tematy tańca, sportu, kształtowania zdrowych nawyków wśród dzieci i młodzieży, sponsoringu sportowego, wolontariatu w sporcie, programów wsparcia sportu ze środków UE, antydopingu czy The World Games Polska 2017.

Wszystko to odbywa się pod hasłem „Let’s dance together!”, bo realizacja projektu ma być początkiem publicznej i otwartej edukacji sportowej, skierowanej nie tylko do osób działających w sporcie tanecznym, przyszłych instruktorów czy nauczycieli tańca, ale również samych zawodników.

Głównym działaniem projektu jest Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP. Festiwal rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 16 października i potrwa do niedzieli,18 października. Bilety na BALTIC CUP są do nabycia w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  Bilety dla osób powyżej 18 roku życia na trybuny kosztują 10 zł, osoby poniżej 18 roku życia obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w kasie.

Projekt „Let’s dance together” realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Sport.

Przekaż znajomym