Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

To już pewne! Po bardzo dobrym przyjęciu imprezy w tym roku, zawody Garmin Iron Triathlon po raz kolejny zagoszczą w Elblągu. Zmianie ulegnie termin zawodów w tym mieście, który przypadnie na 18 czerwca 2017 r. Zawodnicy tradycyjnie będą mogli ścigać się na jednym z dwóch dystansów: 1/4 IM lub 1/8 IM, a najmłodsi będą mogli wystartować w zawodach biegowych Garmin Kids.

Już od kilku lat cykl Garmin Iron Triathlon odbywa się w formule pięciu edycji. Do tej pory organizatorzy, firma Labosport Polska, podali lokalizacje dwóch przyszłorocznych imprez, które odbędą się 4 czerwca w  Ślesinie oraz 2 lipca w Stężycy. Dziś do tego grona dołączył Elbląg. Centrum imprezy zostanie zlokalizowane nad rzeką Elbląg, w samym centrum elbląskiej starówki. Triathloniści mogą ponownie liczyć na szybką, dokładnie wymierzoną trasę z dobrym asfaltem, która sprzyja biciu rekordów życiowych.

–  Trasa, tak jak w tym roku, będzie bardzo szybka, a my pracujemy jeszcze nad jej ulepszeniem. Poza tym triathlon w centrum miasta ma swój urok. Tysiące kibiców na widowiskowych trasach, doskonała baza noclegowa i impreza dla całych rodzin wraz ze strefą BEKO dla dzieci, która jest z nami na wszystkich imprezach wchodzących w skład cyklu Garmin Iron Triathlon – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu.

Zapisy na cały cykl uruchomione zostaną 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl

Przekaż znajomym