lotos-jantar

XVI edycja Balu Polskiego w Brukseli odbędzie się 31 stycznia. Tym razem regionem honorowym będzie województwo warmińsko-mazurskie, więc nie zabraknie tam elbląskich akcentów. Z popisowym występem zaprezentują się członkowie Formacji Standardowej „LOTOS-Jantar”.

Bal odbędzie się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Anny Komorowskiej, a udział w nim zapowiedziała księżna Alexandre de Belgique. Jak czytamy na stronie Ambasady Polskiej w Brukseli, Bal Polski jest prestiżowym wydarzeniem promocyjnym i charytatywnym, które z roku na rok trwalej wpisuje się w kulturalny kalendarz Brukseli.

Szczególną wartość nadaje temu wydarzeniu związana z balem akcja charytatywna. Dochód z organizowanej podczas wieczoru loterii przekazywany jest  instytucjom niosącym pomoc dzieciom chorym i pokrzywdzonym przez los w Polsce i w Belgii. Gościem specjalnym wieczoru będzie region Warmii i Mazur, a jego promocja będzie motywem przewodnim balu.

– Dla nas to wielkie wyróżnienie, że możemy reprezentować nasz region na balu tak wysokiej rangi – mówi Antoni Czyżyk, trener Formacji Standardowej „LOTOS-Jantar”. – Członkowie formacji zatańczą układ „Welcome to Burlesque” oraz „Tribute to Michael Jackson”. To promocja tańca, a przede wszystkim umiejętności młodych ludzi, którzy zawsze godnie reprezentują Elbląg, region i Polskę.

Formacja Standardowa „LOTOS-Jantar”od momentu powstania w 1995 r. nieprzerwanie zdobywa tytuł Mistrza Polski Formacji Standardowych, będąc jednocześnie jednym z najlepszych tego typu zespołów w Europie i na świecie. Elbląska drużyna jest złotym medalistą mistrzostw świata z 1999 roku i 2010 – wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego.

Fot. Włodzimierz Wawro

Przekaż znajomym