Fot. Jakub Sawicki

Fot. Jakub Sawicki

W PWSZ w Elblągu odbyła się konferencja „Cyberprzemoc – jak się jej przeciwstawić”. Zaproszeni na nią prelegenci oraz młodzież z elbląskich szkół dyskutowali o cyberprzemocy i mowie nienawiści. Konferencja została zorganizowana przez policjantów i nauczycieli.

„Cyberprzemoc – jak się jej przeciwstawić” to V edycja kampanii społecznej, którą realizowali policjanci i nauczyciele z Elbląga. Wszystko w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”. Konferencja odbyła się 30 października w auli PWSZ w Elblągu. Patronatem objął ją Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty i Prezydent Elbląga. Konferencja była także okazją do podsumowania konkursu plastycznego i filmowego dotyczącego cyberprzemocy widzianą oczami młodzieży z elbląskich szkół.

Organizatorzy główni: Komendant Miejski Policji w Elblągu oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Współorganizatorzy to: Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.

 

Przekaż znajomym