dzieci-tancza

Rozpoczęła się kolejna edycja Elbląskiej Ligi Tańca. Uczniowie trzech szkół podstawowych poznają już pierwsze kroki tańców standardowych i latynoamerykańskich.

– Pierwszy raz Elbląską Ligę Tańca zrealizowaliśmy w 2012 roku, wzięło w niej udział wówczas 100 uczniów – mówi Zyta Wrzos, koordynator projektu „Sportowo i aktywnie poprzez taniec”. – Pomysł spodobał się uczniom, rodzicom i dyrekcji szkół, dlatego powtórzyliśmy przedsięwzięcia w 2014 roku  i właśnie uruchomiliśmy kolejny.

Do tej pory w Elbląskiej Lidze Tańca wzięli udział uczniowie z SP 4, SP 6, SP 12, SP 14, SP 19 i SP 23. W tym roku zadanie realizowane będzie w SP 8, SP 14 i SP 19. Z każdej szkoły została wytypowana jedna klasa druga, czyli łącznie nauką tańca towarzyskiego objętych jest ponad 60 uczniów. Raz w tygodniu przez dwie godziny lekcyjne uczniowie w szkolnych salach gimnastycznych uczą się tańców standardowych i latynoamerykańskich. Naukę rozpoczęli od tych najłatwiejszych – walca angielskiego i cha-chy.

– Dzieciom bardzo podobają się zajęcia i z niecierpliwością czekają na kolejne – mówi Anna Owczarek z SP 19, wychowawczyni klasy biorącej udział Elbląskiej Lidze Tańca. – Uważnie słuchają instruktora i bardzo dobrze dają sobie radę.

Taneczne zajęcia przypadły dzieciom do gustu.

– Cieszę się, że poznam różne tańce i będę potrafiła je wykonywać. Podobają mi się także zabawy, które organizuje nam pani instruktor – mówi Ula Grądzik, uczennica SP 19.

Niektórzy z uczestników mają już swoje taneczne typy

– Bardzo lubię tańczyć walca angielskiego, jest łatwy, fajny i przyjemny. Trochę tylko obawiam się turniejów… – mówi Jacek Witowski, także uczeń SP 19.

Poza nauką tańca uczestnicy wezmą także udział w dwóch turniejach punktowych. Pierwszy odbędzie się w czerwcu, drugi na zakończenie projektu – w grudniu. Podczas obu turniejów dzieci zaprezentują się przed 3-osobową komisją sędziowską i za prezentację otrzymają punkty. Punkty z obu zawodów podliczone zostaną w grudniu i na ich podstawie zostaną wybrane najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid”.

Elbląska Liga Tańca realizowana jest w ramach projektu ”Sportowo i aktywnie poprzez taniec” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg.

Przekaż znajomym