Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Po raz szósty wystartowała Elbląska Liga Tańca. Tym razem tańca towarzyskiego uczyć się będą dzieci z klas pierwszych.

Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie realizowane w ramach zadania „Taniec – sport i nauka” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Jantar przy współpracy z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. W działaniu udział bierze 60 uczniów klas pierwszych z trzech elbląskich szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 18 i Szkoły Podstawowej nr 25. Dla nich zorganizowane zostały zajęcia z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich, które odbywają się raz w tygodniu na szkolnych salach gimnastycznych. W ubiegłym, tygodniu zajęcia rozpoczęły się we wszystkich szkołach. Prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

– Dzieci z entuzjazmem podeszły do zajęć i chętnie w nich uczestniczyły – mówi Zyta Wrzos koordynator projektu – Celem projektu jest zwiększenie aktywności u dzieci i umożliwienie udziału w zajęciach pozalekcyjnych każdemu dziecku, bez względu na status materialny rodziców. Dzięki zajęciom dzieci zdobędą również przydatne umiejętności taneczne i popracują nad prawidłową postawą.

Elbląska Liga Tańca realizowana będzie do grudnia 2018 roku. – Podsumowaniem będzie turniej, podczas którego dzieci zaprezentują zdobyte umiejętności – mówią organizatorzy – Na widownie zostaną zaproszeni nauczyciele oraz bliscy uczestników. Dzieci prezentować będą się przed 3-osobową komisją sędziowską, która wyłoni najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca. Każde dziecko zostanie nagrodzone.

Przekaż znajomym