Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Tysiące elblążan wzięło udział w dzisiejszym biało-czerwonym pochodzie z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie już, kilka minut po wybiciu południa, przyodziany w narodowe barwy pochód wyruszył z elbląskiej starówki w kierunku Placu Jagiellończyka.

W tym roku frekwencja dopisała. Wielu mieszkańców naszego miasta pojawiło się wręcz całymi rodzinami na elbląskiej starówce by wspólnie świętować tę wyjątkową datę w kalendarzu. Biało-czerwone flagi, czapeczki, kotyliony a nawet całe stroje w kolorach narodowych królowały spośród tysięcy elblążan którzy wspólnie przeszli ulicami miasta. Oprócz zwykłych mieszkańców nie zabrakło oczywiście władz samorządowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, służb mundurowych oraz dzieci i młodzieży z elbląskich szkół.

– Idziemy z mężem już któryś raz z rzędu. Bardzo lubimy to święto. Cieszy nas, ze jest radosne i spokojne bez żadnych incydentów. Tutaj naprawdę można przyjść z całą rodziną i od małego uczyć dzieci patriotycznych postaw – mówiła pani Janina. – W sumie razem mamy tyle samo lat co dzisiejsza rocznica odzyskania niepodległości – dodała z uśmiechem.

Na zakończenie przemarszu na Placu Jagiellończyka odbyły się uroczystości oficjalne z udziałem władz i wojska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Przekaż znajomym