O bibliotekach nie może być cicho

Zapraszamy/ Fot. archiwum redakcji

W czwartek, 15 marca, o godz. 17.00 w filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej odbędzie się spotkanie z pisarką Ewą Lenarczyk, która opowie o swojej najnowszej książce pt. „Ognista miłość”. Wstęp wolny.

Autorka o książce „Ognista miłość”:

Poprzez tę powieść chciałam przybliżyć czasy obejmujące lata 1864-1866 i przenieść Państwa w całkiem inne światy. Współczesny, daleko w Kalifornii, i dawny, kiedy panował na dworach niemieckich król Ludwik II Bawarski. Odwiedzimy pałac w niemieckim Dreźnie, na dłużej zamieszkamy na zamku Hohenschwangau i będziemy świadkami rozpoczęcia budowy najbardziej okazałego zamku – Neuschwanstein. Na chwilę odwiedzimy pałac w austriackim Schönbrunn oraz Meksyk. Skąd pomysł? Byłam na wycieczce w Bawarii, gdzie zwiedzałam niesamowite zamki i pałace, jakie pozostały po tym dziwnym, młodym królu. Usłyszałam wiele opowieści dobrych oraz złych i aż mi się włosy zjeżyły, jak historia potraktowała tego człowieka, nazywając go szalonym, a czasem zboczonym. Rządził tak krótko, a tyle po sobie pozostawił, więc może moja wymyślona historia przedstawi go w całkiem innym świetle? Wszystkie miejsca odwiedzane przez bohaterów są autentyczne i wszystkie poza Meksykiem były przeze mnie widziane. Przedstawiane stroje, czynności oraz sposób życia dawnej arystokracji mniej więcej odwzorowują tamte czasy. Opisywane osoby są postaciami prawdziwymi, a przedstawiane w książce wydarzenia są historycznymi faktami poza główną bohaterką Marią Teresą i bajką z nią związaną, ale może właśnie tak się działo, bo król nigdy się nie ożenił. Osądzicie Państwo sami, czy udało mi się pokazać inny świat i przybliżyć historię. Postacie i wydarzenia opisane w powieści nawiązują do faktów historycznych.

Ewa Lenarczyk urodziła się w roku 1957 w Elblągu, w którym mieszkała do matury w 1975 roku. Potem przeprowadziła się do Gdańska. Po ukończeniu Medycznego Studium Zawodowego pracowała w szkole jako higienistka, później jako ankieterka w Urzędzie Statystycznym, a przez kolejne 9 lat zarządzała Halą Targową na Gdańskiej Zaspie. Zajmowała się również marketingiem sieciowym pewnej znanej polskiej marki. Można by o niej powiedzieć, że jest kobietą, która żadnej pracy się nie boi. Jest autorką powieści: „Zojda z Bieszczad”, „Nasza Klasa i co dalej”, „W poszukiwaniu szczęśliwego domu”, „Nasza klasa, dalsze zmagania”, „Kochaj mnie od morza do morza”, „Salon Pani Krysi”, „Psiarnia Agaty” i ostatniej „Ognista miłość”.

 

Przekaż znajomym