Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Podczas ferii zimowych w kadyńskiej świetlicy będzie można zapoznać się z technikami szkła artystycznego. Tworzenie witraży, mozaiki szklanej i stapianie szkła – czyli fusing, to wszystko czeka na uczestników warsztatów. 

– Świetlica w Kadynach posiada przestrzeń dla wielu aktywności, placówka posiada również wielofunkcyjny piec, który służy do wypalania ceramiki i szkła fusingowego – mówi Dorota Lebioda, opiekun świetlicy w Kadynach. – Zajęcia odbędą się w kameralnej grupie, co pozwoli doskonalić umiejętności uczestników pod okiem instruktorów plastyki z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Uczestnicy zajęć poznają poszczególne etapy tworzenia prac w szkle, w technikach: witraż, mozaika i szkło stapiane – fusing. Szkło jest ciekawym materiałem do pracy oraz do eksperymentowania. Barwy, faktury i stopień przezroczystości prac stworzonych ze szkła są efektownie podkreślane poprzez grę z oświetleniem. Mozaikową kompozycję uczestnicy stworzą poprzez zestawienie ze sobą szklanych elementów, gdzie głównym kryterium jest barwa. Fusing to technika topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Pod wpływem temperatury szkło staje się plastyczne, stapia się, a dzięki tym właściwościom można je przekształcać w dowolne formy. W witrażu Tiffany’ego, uczestnicy wytną potrzebne elementy z tafli szkła, a następnie połączą je za pomocą miedzianej taśmy i rozgrzanej cyny, by stworzyły wcześniej zaprojektowaną całość.

Warsztaty odbędą się w dniach 31 stycznia i 1 luty 2018 r. w godzinach: 10.00 – 14.00 w świetlicy w Kadynach. Zajęcia są skierowane tylko do mieszkańców Kadyn i Gminy Tolkmicko.

Zapisy na warsztaty przyjmuje opiekun świetlicy Dorota Lebioda, kontakt tel.: 509 946731.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Kadyny”, Świetlica Wiejska w Kadynach i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Zadanie realizowane w ramach „Programu współpracy CSE Światowid z organizacjami pozarządowymi na lata 2015-2018”.

Przekaż znajomym