Propozycji jest naprawdę sporo

Propozycji jest naprawdę sporo

Około 14 tys. uczniów rozpoczyna od poniedziałku w Elblągu ferie zimowe. Z tej okazji, dla wszystkich, którzy nie wyjeżdżają z miasta, przygotowano liczne atrakcje w ramach półzimowisk oraz zajęć (często bezpłatnych) w miejskich ośrodkach kultury i sportu. Darmowe wejścia na mecze szczypiornistów, turnieje, warsztaty, nauka gry na instrumentach, zajęcia sportowe na basenie, zajęcia strzelnicze i wiele innych – to tylko niektóre z atrakcji, jakie zaplanowano na ten czas dla dzieci i młodzieży.

– Podczas nadchodzących ferii zimowych, wzorem lat ubiegłych elbląski samorząd oraz instytucje miejskie przygotowują bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Jedną z form wypoczynku są półzimowiska. Te odbywają się w sześciu szkołach podstawowych oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 na Kopernika w dwóch turnusach. Są jeszcze wolne miejsca: w SP 4 (16 miejsc) SP 18 (23 miejsca) – wszystkie na II turnus, który odbywać się będzie od 29 stycznia do 2 lutego. Wolne miejsca są także w SOSW nr 1 na Kopernika – 13 miejsc w pierwszym turnusie (od 22 stycznia do 26 stycznia) oraz 20 miejsc podczas drugiego turnusu. Odpłatność za udział w półzimowiskach wynosi 90 złotych za osobę, z czego 50 złotych to wyżywienia a pozostała cześć to dopłata do organizacji zajęć – transport, materiały edukacyjne, biletu wstępu. Warto zaznaczyć również, że uczestnicy programu Karta Dużej Rodziny wnoszą tylko opłatę za wyżywienie tj. 50 złotych – mówiła Małgorzata Sowicka, Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu.
Podczas konferencji zaznaczono również, że w związku z tym, że są jeszcze wolne miejsca na półzimowiskach organizowanych przez SP 4, SP 18 oraz SOSW nr 1 z oferty tej skorzystać mogą również uczniowie, którzy brali już udział w półzimowiskach w pierwszym turnusie.
Swoją ofertę dla uczniów na nadchodzące ferie przygotowali:Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Międzyszkolny Ośrodek Sportu, Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Sztuki Galeria EL oraz Biblioteka Elbląska.

– Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wolnego czasu dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych ferii. Przygotowana wspólnie z miejskimi instytucjami kultury i sportu oferta zawiera bardzo liczne i zróżnicowane atrakcje przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Liczę, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Jednocześnie życzę wszystkim uczniom atrakcyjnych, spokojnych i co najważniejsze bezpiecznych ferii – dodał prezydent.

Co zatem przygotowano dla dzieci i młodzieży na nadchodzące ferie?

MOSiR zaprasza na basen przy Robotniczej, gdzie odbywać się będą m.in. zajęcia rekreacyjne w siatkówkę i koszykówkę wodną a także zajęcia na strzelnicy sportowej pn. Szukamy Snajpera”. Miłośnicy łyżew będą mieli okazję skorzystać z darmowych wejść na lodowisko i tor wrotkarsko-łyżwiarski „Kalbar”.

Z kolei na hali przy Grunwaldzkiej odbywać się będą zajęcia sportowe, w które zaangażowane będą m.in. kluby sportowe z naszego miasta, które na co dzień trenują na obiektach MOSiR-u. Będzie więc okazja by potrenować z zawodnikami m.in. Startu, IKS Atak, UKS Olimpia Judo, Mlexerem czy AK Andrex (karate). Zajęcia na hali przy Grunwaldzkiej odbywać się będą od 8:00 do 15:00. W tym czasie będzie również możliwość wykupienia na restauracji działającej na hali obiadów dla dzieci.

27 stycznia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza z kolei wszystkich miłośników dwóch kółek do Bażantarnii, gdzie odbędzie się akcja pn. Snowbike – nauka bezpiecznej jazdy rowerem po śniegu. Po zakończeniu zajęć przygotowano ognisko dla uczestników.

Dzieci i młodzież kibicująca Startowi Elblag oraz szczypiornistom od Wójcika ucieszy z pewnością fakt, że podczas najbliższych meczów tych drużyn (3 lutego) będą mogli wejść na spotkanie zupełnie za darmo.

Swoją ofertę sportową dla wypoczywającej młodzieży i dzieci przygotował również Międzyszkolny Ośrodek Sportu. W ramach ferii przygotowano zajęcia z gimnastyki i podstaw judo. MOS zorganizuje także Otwarty Zimowy Turniej 2-3 w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców dla szkół podstawowych (26 stycznia oraz 1 lutego) oraz organizowany wspólnie z WTZ przy Beniowskiego Wojewódzki Turniej Sportowy w Boccie (27 stycznia).

Poznawanie ciekawostek ze świata roślin i zwierząt, zabawy w detektywów, karaoke, zawody Xbox – to tylko niektóre z propozycji jakie na nadchodzące ferie przygotowała dla dzieci i młodzieży Biblioteka Elbląska. Więcej na temat atrakcji jakie przygotowano na nadchodzące ferie przeczytać można w artykule: Ferie zimowe w bibliotece.

Do udziału w zajęciach edukacyjnych zachęca również Galeria EL. Tutaj dla chętnych przygotowano m.in. warsztaty dźwiękowe, zajęcia z animacji poklatkowej oraz „Spotkania z bajką” podczas których uczestnicy będą wspólnie pisali bajkę a następnie tworzyli do niej scenografię przy pomocy dostępnych materiałów. Zajęcia w Galerii są odpłatne. Ich koszt to 4 złote za osobę. Więcej szczegółów dotyczących oferty przygotowanej przez Galerię EL przeczytać można w artykule: Ferie w Galerii EL.

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza z kolei wszystkich chętnych do udziału: w zajęciach muzycznych, tutaj m.in. nauka gry na gitarze, trąbce, perkusji, saksofonie, flecie, warsztaty wokalne; zajęciach tanecznych – nauka tańców nowoczesnych, towarzyskich i ludowych; zajęcia plastyczne – rysunek grafika, rzeźba i malarstwo; a także zajęcia z modelarstwa, teatru, współczesnych metod komunikacji, zajęć multimedialnych, gier planszowych, szachów i wiele innych. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy – dotyczy to również dzieci i młodzieży stale korzystających z oferty MDK. Nabór na zajęcia odbywa się do 19 stycznia 2018 r. Informujemy także, że w przypadku wolnych miejsc istnieje możliwość zapisania dziecka w trakcie ferii. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin korzystania z oferty znajduje się na stronie internetowej MDK. Więcej informacji o dostępności miejsc uzyskać można pod numerem telefonu: 55 625 82 11.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach odbywających się w czasie ferii znaleźć można w specjalnym informatorze. W wersji PDF dostępny jest TUTAJ

Przekaż znajomym