Fot. RS/archiwum redakcji

Fot. RS/archiwum redakcji

Nie ma już Bałtyckiego Festiwalu Nauki, gdyż Uniwersytet Gdański, który koordynował całość postanowił zawiesić to wydarzenie. Zważywszy jednak na zainteresowanie jakim cieszyła się ta impreza w Elblągu, PWSZ postanowił ją kontynuować, lecz już jako własną inicjatywę. Tak powstał Festiwal Nauki PWSZ, który odbędzie się 9 czerwca przy budynku uczelni na Grunwaldzkiej.

Podobnie jak w latach ubiegłych na odwiedzających czekać będzie moc atrakcji zarówno dla tych młodszych jak i starszych. Będą pokazy, doświadczenia, zawody, warsztaty, ćwiczenia oraz wykłady. Na te ostatnie obowiązują zapisy i jest ograniczona ilość miejsc. Stąd też jeśli ktoś chciałby np. posłuchać trochę historyjek o inflacji oraz dowiedzieć się, jakim jesteśmy społeczeństwem – starym czy młodym, jak oszczędzać by mieć pieniądze, jak stworzyć dobrą prezentację multimedialną czy jak stworzyć mydełko oraz kule musująca do kąpieli, musi czym prędzej zgłosić się do organizatorów z zamiarem zapisania się na wykłady. Informacje, gdzie i kiedy oraz w jaki sposób można się zapisywać znaleźć można TUTAJ

Oprócz podanych wyżej atrakcji każdy chętny będzie mógł obejrzeć sprzęt policyjny i poznać tajniki pracy technika kryminalistyki, spróbować swoich sił w grach i zabawach matematycznych, wziąć udział w turnieju gier w sieci, poznać tajniki cyfrowej obróbki zdjęć oraz techniki budowania robotów mobilnych a także sposoby skanowania obiektów do postaci 3D, poznać możliwości wody, zbudować turbodmuchawę, sprawdzić jakie właściwości posiada beton, wyczarować coś fajnego podczas chemicznych doświadczeń, poznać prawdy i mity o magii, dowiedzieć się dlaczego szybowiec lata i skąd się bierze prąd w gniazdku. Atrakcji jest naprawdę sporo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji o poszczególnych atrakcjach Festiwalu Nauki PWSZ w Elblągu znaleźć można TUTAJ

Patronat nad Festiwalem objął Starosta Elbląski.

Przekaż znajomym