Fot. archiwum redakcji

Fot. archiwum redakcji. Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu/ Fot. RS

Już w najbliższy weekend, 27 -28 czerwca na Bulwarze Zygmunta Augusta oraz rzece Elbląg (pomiędzy Mostem Niskim a Mostem Wysokim) odbędzie się Festiwal Sportów Wodnych. Impreza odbywa się w ramach tegorocznych Dni Elbląga. Wstęp wolny.

Program szczegółowy:

SOBOTA

VII Ogólnopolski Cross Kajakowy im. Tadeusza Kiwiało (organizator PTTK)

W ramach imprezy odbędą się następujące konkurencje:

– EXTREME CROSS – wyścig kajakowy z Ostródy do Elbląga (80 km), start o godzinie 8:00 w Ostródzie, zawodnicy spodziewani są w Elblągu ok. godz. 16-17.

– Kajakowy wyścig na orientację – zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 12 km. Konkurencja polega na odnajdywaniu na mapie oraz lokalizacji w terenie wcześniej przygotowanych punktów w jak najkrótszym czasie.

– Wyścig na 15 km, do mostu w Nowakowie i z powrotem

Start dwóch ostatnich konkurencji odbędzie się o godzinie 11:00 na rzece Elbląg na wysokości Bulwaru Zygmunta Augusta.

Festiwal Sportów Wodnych

-rejestracja zawodników od godziny 13:30, w zawodach będą mogły wziąć udział osoby dorosłe, osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

W sobotę w ramach Festiwalu Sportów Wodnych organizatorzy przygotują dla mieszkańców m.in. rodzinne wyścigi na kajakach turystycznych, kajakowe przeciąganie liny, wyścigi tyłem, rywalizację szkół podstawowych i gimnazjów. Start konkurencji o godzinie 14:00.

O godzinie 17:00 odbędzie się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników (Cross Kajakowy i Festiwal Sportów Wodnych), którzy otrzymają specjalnie na tę okazję wykonane medale oraz gadżety.

NIEDZIELA

Festiwal Sportów Wodnych

O godzinie 13:30 rozpocznie się rejestracja zawodników do udziału w konkurencjach oraz atrakcjach wodnych. Po godzinie 14:00 rozpoczną się konkurencje czyli wyścigi kajakarskich jedynek, dwójek oraz wyścig rodzinny. Przed godziną 16:00 odbędzie się dekoracja najlepszych zawodników, a o 16:00 rozpoczną się atrakcje wodne przygotowane dla elblążan, tj. banan, koło itp. W atrakcjach będą mogły wziąć osoby dorosłe oraz niepełnoletnie za zgodą rodziców. Atrakcje na rzece będą trwały do godziny 17:30. Organizatorzy zaplanowali również widowiskowy pokaz ratownictwa wodnego.

Organizatorem festiwalu jest: Urząd Miejski w Elblągu, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Przekaż znajomym