snajper
Najtwardszy facet z dużego ekranu, Clint Eastwood, znów reżyseruje! Tym razem na warsztat wziął historię jednego z najniebezpieczniejszych, najskuteczniejszych snajperów — Chrisa Kyle’a — który dzięki swoim umiejętnością zyskał miano bohatera na polu walki. Nagrodzony Oscarem za montaż dźwiękowy, film „Snajper” od 13 marca będzie można oglądać w Kinie „Światowid”.
Żołnierz oddziału SEAL Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Chris Kyle zostaje wysłany do Iraku w jednym celu — ma chronić innych uczestników misji. Dzięki niezwykle celnym strzałom ratuje życie wielu żołnierzom na polu walki, a w miarę jak wieści o jego odwadze zataczają coraz szersze kręgi, zyskuje przydomek „Legenda”. Jego sława dociera również za linię wroga. Pozbycie się Kyle’a staje się najważniejszym celem rebeliantów, którzy wyznaczają nagrodę za jego głowę. Jednocześnie żołnierz toczy innego rodzaju bitwę — na własnym, rodzinnym froncie. Choć przebywa na drugim końcu świata, stara się być dobrym mężem i ojcem.
Mimo zagrożeń i dotkliwej rozłąki z rodziną Chris służy w Iraku cztery kolejne zmiany, stając się uosobieniem dewizy żołnierzy z oddziału SEAL: „Nie zostawiamy nikogo”. Po powrocie do dzieci i żony, Tayi (Sienna Miller), przekonuje się jednak, że nie potrafi zapomnieć o wojnie.
Bradley Cooper, dwukrotnie nominowany do Oscara za kreacje w filmach: „Poradnik pozytywnego myślenia” i „American Hustle”, jest główną gwiazdą produkcji, w której udział wzięli także Sienna Miller, Luke Grimes, Jake McDorman, Cory Hardrict, Kevin Lacz, Navid Negahban i Keir O’Donnell.
Zdobywca Oscara Clint Eastwood („Za wszelką cenę”, „Bez przebaczenia”) wyreżyserował film Snajper na podstawie scenariusza autorstwa Jasona Halla na motywach książki Chrisa Kyle’a, Scotta McEwena oraz Jima DeFelice’a. Autobiografia Kyle’a szybko osiągnęła status bestsellera i przez 18 tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa, z czego 13 tygodni na jej szczycie.
W Kinie „Światowid” film „Snajper” będzie można oglądać do 26 marca.
Cena biletu: 14 złotych (normalny), 12 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/
Przekaż znajomym