teoria-wszystkiego-film

Eddie Redmayne, za rolę Stephena Hawkinga dostał Oskara, więc tego filmu po prostu nie można przegapić! Od 27 lutego do 5 marca „Teorię wszystkiego” będzie można oglądać w Kinie „Światowid”.

„Teoria wszystkiego” to poruszająca opowieść o życiu u boku geniusza, jednego z największych naukowców wszech czasów – Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne), twórcy teorii czarnych dziur, wybitnego matematyka, sławy akademickiej i pisarza (jego książka „Krótka historia czasu” rozeszła się na całym świecie w 25 milionach egzemplarzy!).

Hawking poślubił Jane Wilde (Felicity Jones) w 1965 r. Spędzili ze sobą prawie trzydzieści lat. Coś, co początkowo zapowiadało się na sielankę, okazało się trudną przeprawą przez wyniszczającą organizm Hawkinga chorobę (stwardnienie zanikowe boczne). Historia o tym, kiedy geniusz zderza się ze słabością. Ale też wnikliwy, inteligentny obraz postępującego rozpadu małżeństwa.

Na całym świecie film zebrał entuzjastyczne recenzje, wymieniany był jako pewniak w oscarowych spekulacjach. „New York Observer” napisał: „Eddie Redmayne stworzył najbardziej elektryzującą rolę roku”, magazyn „Rolling Stone”: „Hawking to rola wymagająca od aktora cudów. I takim cudem jest Eddie Redmayne. Felicity Jones jest po prostu fenomenalna”.

Cena biletu: 14 złotych (normalny), 12 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/

Przekaż znajomym