przybory-szkolne

Fot. freeimages.com

28 maja br. w odbędzie się finał VII Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu we współpracy z Grupą Rewizja.Net. Finał będzie miał miejsce w Auli PWSZ w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 137 w godz. 10 – 13. Wręczanie nagród planowane jest w godz. 13 – 14.

W tegorocznej edycji wzięło udział 1000 osób. W finale udział weźmie 57 uczniów.

Głównym celem konkursu jest podniesienie umiejętności matematycznych wśród uczniów 14 powiatów województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego szkół ponadgimnazjalnych, a także zwiększenie zainteresowania podjęciem studiów przez tych uczniów na kierunkach technicznych.

Przedsięwzięcie to ma być również pomocą w przygotowaniu uczniów do obowiązkowej matury z matematyki.

Konkurs podzielony był na cztery etapy. Trzy pierwsze etapy odbywały się przez Internet poprzez stronę konkursu http://www.konkursmatematyczny.pwsz.elblag.pl, a czwarty etap – stacjonarnie – w Auli PWSZ w Elblągu.

W konkursie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród w kategoriach:

  • uczniowie
  • nauczyciele
  • szkoła

Po raz kolejny Honorowy Patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Elbląga oraz wybitny matematyk, honorowy obywatel miasta Elbląga prof. Henryk Iwaniec, fundator głównej nagrody w konkursie zadań otwartych.

Pan prof. Henryk Iwaniec jest światowej sławy matematykiem, specjalizującym się w teorii liczb pierwszych. Nasz honorowy patron, elblążanin z urodzenia jest również absolwentem Technikum Mechanicznego w Elblągu.

Przekaż znajomym