gme8

GME po udanym i jednocześnie bogatym w zmiany i nowe doświadczenia sezonie jesienno-zimowym z nieukrywaną satysfakcją zaprasza na kolejną – już 8-mą – odsłonę „Galerii Muzyki Elektronicznej’. Tym razem muzyczna uczta w Krużganku Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu odbędzie się 21 marca. Start o 21:00. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w dniu imprezy w Galerii EL.

Muzycznie wiosna zawsze kojarzyła nam się z tym odłamem elektroniki, który zwykło określać się mianem ‚HOUSE MUSIC’. Szeroko pojęta muzyka House, bo do takiego profilu muzycznego nawiązujemy, to de facto bardzo obszerny temat w muzyce, który ciężko zaszufladkować w jednym, słusznym stylu, czy podgatunku. Jest tu miejsce zarówno na disco/nu disco, latin, funky, tribal, dub, acid, deep house, minimal-house, czy wszelkie mutacje powyższego.

Jesteśmy pewni, iż headliner wiosennej odsłony GME w pięknym stylu przełoży teorię na muzykę i wszystko stanie się jasne i klarowne. Z przyjemnością spieszymy poinformować, iż headlinerem nadchodzącej edycji ‚Galerii Muzyki ELektronicznej’ jest Marcin Karpiński, szerzej znany w środowisku klubowym jako MOTYL, tudzież po prostu DJ MO. Obecny na scenie klubowej od połowy lat 90-tych, związany m.in z PLUG & PLAY Agency, czy Recognition, której patronuje sam Jacek Sienkiewicz.

Tego dnia wystąpią: DJ MO z Warszawy, Michał Wild z Elbląga oraz Damian Sokolovsky również z Elbląga.

DJ MO z Warszawy (Marcin Karpiński) – znany jako DJ Motyl czy Mo, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych DJów warszawskiej sceny klubowej od połowy lat 90-tych. Urodzony w Warszawie na Muranowie, wielbiciel płyt winylowych. Na początku inspirował się muzyką klasyczną, potem surowych hip hopem i hard corem by w latach 90-tych odkryć elektronikę – zarówno taneczną, odkrywaną przez imprezy w Berlinie, jak i eksperymentalną. Od początku najważniejsza dla niego była interakcja z odbiorcą, wyczuwanie i reagowanie na nastroje klubowej publiczności. W swych setach lubi łączyć najróżniejsze gatunki – jednak podstawowymi niezmiennie pozostają techno z Detroit, house z Chicago, electro i ghetto house, jak również wczesne wydawnictwa kultowej Warp Records. W latach 90-tych był współtwórcą projektu Nova Versia, w 2004 wraz z Jackiem Sienkiewiczem prowadził klub 1955. Grał w niemalże wszystkich klubach Polski, wielokrotnie także występował poza granicami kraju. Od pewnego czasu zajmuje się także produkcją muzyki – samodzielnie lub we współpracy z zaprzyjaźnionymi artystami. Pierwszym wydawnictwem był nagrany wspólnie z Jackiem Sienkiewiczem utwór „Everyday” z EP „X Years Later”, następnie „What Kind Of People…” będący efektem współpracy z Łukaszem Seligą/SLG z EP „Potop”. Współtworzy projekty Reprise (z Marcinem Romanowskim), z którym zremiksował „Who Told You That” Sienkiewicza oraz Forgotten Circus – utrzymany w stylistyce nudisco/deep house duet z Mikołajem Benedykciukiem. Współpracował także ze swoim wieloletnim przyjacielem Michałem Ostapowiczem, a także Piotrem Bejnarem. W ostatnim czasie pracował nad remixami dla młodego artysty ukrywającego się pod pseudonimem Tsar Poloz, a także Maćka Kochańskiego występującego jako Akme. Przez wiele lat aktywnego grania supportował tak znamienitych artystów jak: Carl Craig, Miss Kittin, Abe Duque, DJ Koze, Andrew Weatherall, Redshape, Oni Ayhun, Iban Smagghe, Robag Wruhme, Ada, The Hacker, Atom Heart, Tobi Neumann, Patrick Pulsinger, Jackmate czy Metro Area i wielu innych. Jest przekonany, że w tej czy innej formie będzie zawsze związany z muzyką.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku: facebook.com/galeriamuzykielektronicznej

Tam znajdziecie najświeższe newsy dot. zbliżającego się wydarzenia w Krużganku oraz nadchodzący konkurs, w którym do wygrania darmowe wejściówki na imprezę.

Przekaż znajomym