ksiazka

W sobotę 8 lutego o godz. 10.00 w Dziale Literatury Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży gimnazjalnej, podczas którego młodzi klubowicze porozmawiają o książce Jany Frey „Chłód od raju”. Wstęp wolny.

Opis książki z noty wydawcy:

Hannah ma 15 lat i jest świadkiem Jehowy. Dotąd czuła się bezpiecznie w swojej społeczności, teraz jednak chciałaby z niej wystąpić, by żyć tak, jak jej rówieśnicy. Hannah walczy o prawo wyboru, a dzięki wsparciu i miłości Paula postanawia uczynić pierwszy krok ku wolności, jakiej zaznają jej szkolni koledzy i koleżanki.

Książka ta została napisana na podstawie długiego wywiadu autorki z bohaterką. W rezultacie powstał rzeczywisty i wstrząsający dokument, stanowiący wycinek problematyki życia w sektach opisanego na podstawie doświadczeń młodej dziewczyny. Jana Frey poruszyła w nim uniwersalny problem przynależności do wspólnot religijnych i tożsamości młodych ludzi, kształtującej się w burzliwym okresie dorastania.

Do Dyskusyjnego Klubu Książki można dołączyć w każdej chwili. Jeśli lubisz czytać i chcesz w gronie rówieśników rozmawiać o książkach.

Projekt graficzny zaproszenia z własnej inicjatywy wykonał uczeń Gimnazjum nr 3 – Kacper Ledwosiński.

Aleksandra Buła

Przekaż znajomym