nauczyciel-roku

Znasz jakiegoś nietuzinkowego nauczyciela lub wychowawcę, który ma pasję, potrafi porwać młodzież, umie dostrzec potrzeby ucznia, ma osiągnięcia nie tylko w pracy dydaktycznej, ale i wychowawczej? Nie czekaj, zgłoś go do Konkursu Nauczyciel Roku 2014!

Konkurs już po raz trzynasty organizuje wspólnie Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski.

Jak przystąpić do Konkursu?

Wystarczy wypełnić kupon zgłoszeniowy ( dostępny na łamach GN i na www.glos.pl/nauczycielroku), napisać uzasadnienie i wszystko to wysłać na adres Głosu Nauczycielskiego (ul. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa, z dopiskiem nauczyciel Roku 2014). Na zgłoszenia czekamy do 19 września br. (liczy się data stempla pocztowego).

Kto może zgłaszać?

Kandydatów na Nauczyciela Roku 2014 mogą zgłaszać dyrekcje placówek, w których pracują, koledzy z grona pedagogicznego, uczniowie, rodzice, organy prowadzące, kuratoria oświaty. A także organizacje i instytucje współpracujące z nauczycielem. Swoją kandydaturę można też zgłosić samemu.

Nauczyciel Roku, czyli kto?

Uczestnikiem Konkursu może być każdy, kto jest czynnym nauczycielem, bez względu na rodzaj placówki, w której pracuje (za wyjątkiem szkół wyższych) oraz stopnia awansu zawodowego.

Członkowie jury, któremu od początku Konkursu przewodniczy prof. Stefan M. Kwiatkowski, wiceprzewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk ocenia innowacyjność nauczyciela, jego zaangażowanie, umiejętność współpracy z innymi, pomysłowość. Słowem – pasję! Ale uwzględniamy też środowisko, w jakim pracuje nauczyciel. Bo każdy, kto zna tę pracę doskonale wie, że czasami łatwiej wychować laureata olimpiady niż pomóc słabemu uczniowi w promocji z klasy do klasy. Nauczyciel Roku musi zatem mieć nie tylko osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, ale przede wszystkim nieprzeciętną osobowość.

Rozstrzygnięcie Konkursu

Zwycięzcę Konkursu Nauczyciel Roku 2014, dwóch Wyróżnionych oraz dziesięć osób Nominowanych do tytułu poznamy w październiku br., podczas Gali Finałowej, która – tradycyjnie już – odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Więcej szczegółów – w regulaminie na www.glos.pl/nauczycielroku.

Przekaż znajomym