Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Ponad 300 par prezentowało się wczoraj (14 października) w Elblągu przed uznanym w tanecznym świecie panelem sędziowskim na trwającym Międzynarodowym Festiwali Tańca „Baltic Cup” oraz 23. Otwartych Mistrzostwach Polski. Wieczorne gale uświetniły pokazy Rock’n’Rolla akrobatycznego. Jutro ostania szansa na zobaczenie par tanecznych w różnym wieku i  z różnych krajów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu Festiwalu – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – Tym razem do Elbląga przyjechała rekordowa liczba par,  dlatego że tegorocznej edycji MFT „Baltic Cup” towarzyszyły turnieje rangi mistrzostw. Dziś na parkiecie prezentowało się ponad 300 par w 10 kategoriach i stylach tanecznych, w tym 11 par „z gwiazdkami”, czyli prezentujących najwyższy światowy poziom.

Wato dodać, że podczas wieczornej gali zawodnicy prezentowali się przy muzyce granej na żywo przez muzyków Orkiestry Filharmonii z Grodna, której dyrygował Boris Myagkov, z towarzyszeniem wokalistów. Gwiazdami sobotniej gali byli czterokrotni mistrzowie świata, złoci medaliści The World Games we Wrocławiu – para Rock’n’Rolla akrobatycznego Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło.

– Rock and Roll Akrobatyczny to niezwykle widowiskowa i zdecydowanie bardziej sportowa niż artystyczna dyscyplina – dodaje Antoni Czyżyk. – Po reakcji publiczności zgromadzonej w hali widzę, że pokazy bardzo się podobały.

 

Przekaż znajomym