Zapraszamy!

Zapraszamy!

Elbląskie bitwy na rysunki organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? mają już 7 letnią tradycję. W sobotę 29 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Grafatak. Tym razem przed Ratusz Staromiejski, gdzie będziemy świadkami jak świetnie się bawiąc można tworzyć piękne obrazy.

W tym roku Grafatak ma w nazwie dodatek Powrót Weny. To nawiązanie do jednego z filmów serii Star Wars, która od początku gdzieś w tle towarzyszy serii graficznych pojedynków. Jak zawsze podczas plenerowych edycji bitwy na rysunki swoją strefę będą mieli najmłodsi, którzy wspierani przez stowarzyszeniowe animatorki również będą mogły się plastycznie wyszaleć.

W drugiej tegorocznej edycji Grafataku za pędzle przy sztalugach chwycą Wix, Thefoggyday, Monia, Gore77 i Edzia. Znamy ich już z wcześniejszych spotkań i wiemy, że obserwacja jak zmagają się z artystyczną materią dostarczy nam wielu emocji.

Gdzie: plac przed Ratuszem Staromiejskim (ul. Stary Rynek)
Start godz. 18:00
Finał ok. 21:30
Wstęp wolny

Kilka słów przypominających o co w tym chodzi:

GRAFATAK przygotowują członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?

Ochotnicy – artyści w ciągu trzech godzin mają za zadanie stworzyć pracę na jeden z zaproponowanych im tydzień wcześniej trzech tematów (temat właściwy wybierany jest bezpośrednio przed bitwą). Po zakończeniu bitwy zgromadzona publiczność wybiera w głosowaniu pracę, która najbardziej przypadła jej do gustu, a jej autor zostaje zwycięzcą Grafataku, otrzymuje puchar, nagrodę pieniężną i splendor po wsze czasy.

Podczas imprezy członkowie SK Co Jest? dwoją się i troją by zaangażować zebranych do udziału w różnych, przeważnie lekko absurdalnych konkursach i konkurencjach . Słowem jednym (no, dwoma) – jest radość!

Impreza organizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Elbląg.

Przekaż znajomym