Zapraszamy

Zapraszamy

Stowarzyszenie Kulturalne „Co Jest?” oraz Klub Mjazzga zapraszają na pierwszą w tym roku bitwę na rysunki czyli Grafatak. Impreza odbędzie się 3 czerwca o godz. 20 w Klubie Mjazzga. Wstęp wolny.

GRAFATAK to graficzny pojedynek rysowników tworzących w czasie rzeczywistym, „pojedynkujących się” na rysunki na konkretny temat.

Najważniejszy jest fakt tworzenia na oczach publiczności, wyjścia ze sztuką poza przyjęte schematy galerii.

Zwycięzcę wyłania zgromadzona publiczność. Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe.

Projekt GRAFATAK wymyślony został przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? i jest realizowany we współpracy z klubem Mjazzga od roku 2013.

W bitwie otwierającej sezon pojedynkowy w ringu staną:

* MARY M

* KASIA

* FUS

* SYNWILCZURA GOLDEN FACE

Pierwsza i ostatnia bitwa (3 czerwca i 30 września) będą miały miejsce w klubie Mjazzga, a dwie edycje wakacyjne (1 lipca i 26 sierpnia) odbędą się w plenerze przed Ratuszem Staromiejskim.

W każdej edycji planowo wezmą udział 4 osoby, które w ciągu 3 godzin będą tworzyć prace na wylosowany bezpośrednio przed pojedynkiem temat, spośród trzech, które zostaną im zaproponowane przez organizatorów na tydzień przed imprezą.

Prace mogą być realizowane różnymi technikami plastycznymi z wyłączeniem technik „inwazyjnych”, jak na przykład farby w spray’u.

Każdy uczestnik ma do dyspozycji płótno o wymiarach 100×70 cm oraz przybory/środki przygotowane po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania organizatorom.

W całej akcji chodzi o świetną zabawę i taki jest cel nadrzędny. Efektem ubocznym imprezy może jednakowoż okazać się odkrycie nowej twarzy na mapie sztuki świata, która w bliższej lub dalszej przyszłości osiągnie niekwestionowany sukces prestiżowy i fianansowy. Mówiąc szczerze, prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest pewne niemal jak to, że pieniądze szczęścia nie dają.

Zapraszamy wszystkich wielbicieli dobrego!

Zgłoszenia do Grafataku na następne edycje przyjmowane są od chętnych, którzy potrafią sprawnie posługiwać się wyobraźnią oraz przyborami plastycznymi poprzez mail: mjazzga@mjazzga.pl, wiadomość na profilu FB klubu Mjazzga lub profilu Grafataku (https://www.facebook.com/pg/grafatak).W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, pseudomin (jeśli ma być wykorzystywany), tel. kontaktowy i datę edycji do której jest zgłoszenie (lub info, że każda data pasuje) oraz w załączniku kilka plików z przykładowymi pracami.

Stowarzyszenie Kulturalne „Co jest?”

Przekaż znajomym