Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Przez trzy dni, od 13 do 15 października, w Elblągu rywalizować będą tancerze z niemal całego świata. Jak co roku w październiku organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Gwiazdami sobotniej gali będą czterokrotni mistrzowie świata, złoci medaliści The World Games we Wrocławiu – para Rock’n’Rolla akrobatycznego Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło.

Są to czterokrotni Mistrzowie Świata w Rock’n’Rollu Akrobatycznym, Mistrzowie Europy oraz wielokrotni Mistrzowie Polski.

– Zaprosiliśmy ich, ponieważ Rock’n’ Roll akrobatyczny jest jedną z bardziej widowiskowych dyscyplin – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, które jest organizatorem turniejów. – A nikt na świecie nie tańczy rock and rolla tak, jak Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło. Zresztą udowodnili to nie raz, zdobywając czterokrotnie mistrzostwo świata i potwierdzili zwyciężając w tym roku na 10. Światowych Igrzyskach Sportowych.

Przypomnijmy, mistrzowska para miała wystąpić z pokazem podczas ubiegłorocznej edycji MFT „Baltic Cup”. Para miała przyjechać prosto z World Masters RR & BW Main Class – Pucharu Świata w Graz w Austrii, jednak wówczas tancerzom nie udało się znaleźć transportu do kraju, który zapewniłby im możliwość pokazania się w Elblągu i ich występ został odwołany. Tym razem się udało.

– Rock’n’Roll zobaczymy w sobotę, a w niedzielę zapraszamy na pokaz gimnastyki artystycznej – dodaje Antoni Czyżyk. – Mówimy o naszym turnieju festiwal, bo podczas jego trwania na parkiecie, oprócz tańców standardowych i latynoamerykańskich, pokazujemy także inne sporty taneczne. Mam nadzieję, że nasza publiczność będzie zadowolona.

Przed publicznością zgromadzoną na hali przy alei Grunwaldzkiej wystąpi w niedzielę Reprezentacja Polski Seniorek w układach zespołowych w gimnastyce artystycznej.

Będą to uczestniczki Mistrzostw Świata i Pucharów Świata. Młody zespół, który z roku na rok poprawia swoje osiągnięcia na arenie międzynarodowej, tworzą: Julia Derus, Aleksandra Majewska, Aleksandra Wlaźlak, Julia Chochól i Alicja Guja. Dodatkowo wraz z nimi wystąpi aktualna Mistrzyni Polski Seniorek, brązowa medalistka programu telewizyjnego Super Dzieciak, nadzieja polskiej gimnastyki artystycznej – Natalia Kozioł, zawodniczka Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Gdynia.

 

Przekaż znajomym