ida
Oficjalną listę kandydatów do Oscara poznamy 15 stycznia. Duże szanse ma „Ida” Pawła Pawlikowskiego, która zbiera liczne nagrody na ważnych festiwalach filmowych. – W odpowiedzi na duże zainteresowanie ze strony widzów Kino Światowid postanowiliśmy zorganizować pokazy specjalne „Idy”, na które zapraszamy od 16 do 18 stycznia – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid.

Polska 1962 r. Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o jej rodzicach i losach rodziny. Wyznaje jej, że Anna jest żydówką. Decydują pojechać do miejscowości Piaski, gdzie mieszkali dziadkowie i rodzice Anny jeszcze przed wojną. W czasie wojny rodzina była przechowywana przez polskich sąsiadów, ale Wanda podejrzewa, że zostali zabici przez sąsiada. Chce się dowiedzieć, dlaczego to zrobił i gdzie są ich ciała.

Cena biletu: 14 złotych (normalny) i 12 złotych (ulgowy). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem:http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/

Przekaż znajomym