Zapraszamy

Zapraszamy

Zapraszamy na spotkanie z Robertem Szajem – autorem fotografii z Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Otwarcie wystawy zdjęć i spotkanie z ich autorem odbędzie się w środę, 22 listopada 2017 o godz. 10.30 w Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu.

Wystawa fotograficzna „Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro 2016” była już prezentowana w galeriach, ośrodkach kultury i szkołach w kraju. Jej celem jest pokazanie największych osiągnięć Polaków na Igrzyskach w Rio, promocja idei ruchu paraolimpijskiego i przełamywanie stereotypów.

Autor zdjęć Robert Szaj tak mówi z jednym z wywiadów:

Chciałbym swoimi zdjęciami wzbudzić wrażliwość na los osób niepełnosprawnych wśród zwiedzających. Tak dużo ludzi zmaga się z problemami wynikającymi z ich niepełnosprawności, a my często odwracamy wzrok widząc taką osobę na ulicy. Tymczasem część z nich potrafi rywalizować na igrzyskach i przywozić z nich medale.

Polscy sportowcy zdobyli w Rio de Janeiro 9 złotych medali, 18 srebrnych i 12 brązowych. Autor zdjęć doskonale uchwycił ich walkę o zwycięstwo, zmagania ze słabością, radość sukcesu, dobre emocje i pozytywną energię rywalizacji zanim zostali uhonorowani.

Wystawa będzie czynna do 5 stycznia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki Uczelnianej.

Przekaż znajomym