Fot.pwsz.elblag.pl

Fot.pwsz.elblag.pl

Za nami inauguracja tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która odbyła się na auli PWSZ w Elblągu. Licznie zgromadzeni młodzi ludzie mogli dowiedzieć się m.in. czym jest prowadzenie własnej działalności, jakie związane są z tym trudności oraz na co warto zwrócić uwagę rozpoczynając własny biznes.

Oprócz przedstawienia założeń Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP), który w głównym swoim założeniu ma promowanie świadomego rozwoju, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw, wszyscy obecni na auli PWSZ mogli poznać również akcje, jakie będą realizowane w ramach ŚTP w naszym województwie. Przypomnijmy koordynatorem działań ŚTP w województwie Warmińsko-Mazurskim jest elbląskie Stowarzyszenie Elbląg Europa. Tegoroczne hasło akcji ma zachęcać młodych ludzi do podejmowania decyzji o samozatrudnieniu.

Po części oficjalnej przyszła pora na debatę „Czas na Biznes”, podczas której Ewelina Bator, Łukasz Grużewski oraz Łukasz Sienkiewicz opowiadali zebranym o specyfice prowadzenia własnej działalności a także związanych z tym plusów i minusów. Nie brakowało również podpowiedzi jak unikać błędów oraz gdzie, w razie problemów szukać pomocy.

Tymczasem już jutro również w PWSZ w Elblągu odbędzie się Dzień z Funduszami Europejskimi podczas której przedstawiony zostanie program Erasmus+ dla młodych przedsiębiorców. Swoje wystąpienia zaplanowane mają Paweł Kulasiewicz – prezes Fundacji „Global Wawe”, Katarzyna Dmowska (konsultantka programu Erasmus+ Młodzież) oraz Damian Ciachorowski (konsultant programu Erasmus+Kształcenie zawodowe). Całość rozpocznie się o godzinie 10:00. Zapraszamy.

Więcej informacji o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Elblągu znaleźć można TUTAJ

Ewelina Ochińska

Fot. pwsz.elblag.pl

Przekaż znajomym