Fot. PWSZ Elbląg

Fot. PWSZ Elbląg

W najbliższą sobotę, tj. 25 lutego br. odbędzie się kolejny zjazd VII edycji Akademii Dziecięcej przy PWSZ w Elblągu, podczas którego nastąpi inauguracja „Uniwersytetu Młodego Odkrywcy”  – ministerialnego programu, którego celem jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat.

Do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we wrześniu 2016 roku wpłynęło ponad 200 wniosków z całego kraju, ostatecznie dofinansowaniem objętych zostało 65 projektów, wśród nich Akademia Dziecięca, która w naszej Uczelni funkcjonuje już od 2011 roku i rokrocznie kształci coraz większą liczbę młodych naukowców. Obecnie trwa VII jej edycja, w ramach której indeksy odebrało aż 112 żądnych wiedzy i przygód małych studentów.

Ministerialny projekt realizowany przez Akademię Dziecięcą  PWSZ w Elblągu w roku akademickim 2016/2017 obejmie swoim działaniem grupę 112 uczestników, podzielonych na 4 grupy. Do każdej grupy przydzielonych jest co najmniej 3 praktykantów – studentów kierunku Pedagogika o specjalności – wczesna edukacja. Uczestnikami projektu są dzieci z Elbląga oraz ościennych gmin wiejskich odległych od Elbląga nawet o 100 km. Zajęcia realizowane są pod okiem doświadczonych wykładowców w salach i laboratoriach badawczych PWSZ w Elblągu.

Podczas najbliższego zjazdu mali studenci wysłuchają wykładu dr Lidii Nawrockiej pt. „W poszukiwaniu Wielkiej Piątki” oraz wezmą udział w warsztatach pt. „Czy kynoterapia jest potrzebna? mgr Joanny Kijowskiej-Lasek oraz „Magia fizyki”, które poprowadzi dr inż. Stanisław Kwitnewski.

Przekaż znajomym