SONY DSC

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie Stowarzyszenie Talent Art zapraszają wszystkich uzdolnionych plastycznie do udziału w kolejnej odsłonie ogólnopolskiego konkursu „Inspirowane wsią”. Prace nadsyłać można do 16 września br. na adres szkoły.

– Niektórzy mówią, że do trzech razy sztuka, ale my nie mamy zamiaru tak kończyć przygody z Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym Inspirowane Wsią. Dlaczego? Bo to przede wszystkim kontakt z różnymi interpretacjami tematu pozornie prostego i jednoznacznego. Uczestnicy dwóch poprzednich edycji udowodnili, iż tematyka związana z naturą, wsią czy pracą to nieograniczone źródło pomysłów. Pokazali nam także, w jakim kierunku można rozwijać konkurs by był atrakcyjny i pokazywał najbardziej wartościowe realizacje – mówi komisarz konkursu Aleksandra Hońko.

Bogatsi o doświadczenia i opinie po poprzednich edycjach konkursu organizatorzy postanowili nieco zmodyfikować kategorie, w których mogą startować uczestnicy. Zrezygnowano z grafiki komputerowej, rzeźby i płaskorzeźby. Pojawiła się za to nowa kategoria – film krótkometrażowy. Przesunięto również termin nadsyłania prac – do 16 wrzenia.

– Myślimy, że pozwoli to uczestnikom konkursu odkryć i pokazać jego inne oblicze – mówi komisarz konkursu.

Wyjęte z regulaminu

Każdy z uczestników może nadesłać do dwóch prac w danej kategorii. Prace te nie mogą być nigdzie dotąd prezentowane i dokładnie opisane na odwrocie. Film krótkometrażowy (nie powinien przekraczać 2 minut) musi zostać dostarczony na płycie cd w formacie mp4.

Prace należy przesłać na adres: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, ul. Szafirowa 12, 82-310 Elbląg 2.

Wręczenie nagród odbędzie się w październiku w CSE Światowid w Elblągu. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni o wynikach listownie lub pocztą elektroniczną. Na zdobywcę Grand Prix czeka nagroda finansowa.

Pełna treść regulaminu konkursu znajduje się TUTAJ

Zobacz zdjęcia z rozstrzygnięcia konkursu w 2013 roku:

EK

Przekaż znajomym