Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

W najbliższą niedzielę w Elblągu odbędzie się IX Bieg Piekarczyka. W zawodach weźmie udział ponad 800 zawodników z całego kraju. W związku z wydarzeniem elblążanie powinni przygotować się nie tylko na sportowe emocje, ale także na spore utrudnienia w ruchu drogowym.

W niedzielę (4 czerwca br.) w godzinach 8:00-10:00 wystąpią utrudnienia w ruchu na Starym Mieście. Zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice: Stoczniowa oraz Ofiar Sprawy Elbląskiej. Zaś od godziny 10.00 do 15.00 nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu ze Starego Miasta. Z ruchu wyłączone będą również ulice: Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Pocztowa (w kierunku południowym).

Organizacja komunikacji miejskiej

W związku z organizacją imprezy wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

4 czerwca 2017, od 10:30 do ok. 12:30 zostanie całkowicie wstrzymane kursowanie wszystkich linii tramwajowych.

Ponadto, od 10:00 do ok. 13:00 autobusy linii nr 6, 7, 12 i 14 będą kursowały objazdami:

Linia nr 6
w kierunku Łódzkiej: od ul. 12 Lutego, przez ul. Hetmańską, Tysiąclecia, Sopocką, dalej po stałej trasie; w kierunku Dębicy: bez zmian.

Linia nr 7
w  kierunku Ogólnej: od ul. Pocztowej, przez al. Armii Krajowej, 12 Lutego, Teatralną do Robotniczej, dalej po stałej trasie; w kierunku dworca: od skrzyżowania Robotnicza – Teatralna, przez ul. Teatralną, 12 lutego, Hetmańską do Grunwaldzkiej, dalej po stałej trasie.

Linia nr 12
w  kierunku Próchnika: od ul. Pocztowej, przez al. Armii Krajowej, 12 Lutego, Teatralną do Robotniczej, dalej po stałej trasie; w kierunku Warszawskiej: od skrzyżowania Robotnicza – Teatralna przez ul. Teatralną,  12 lutego, Hetmańską do Tysiąclecia,  dalej po stałej trasie.

Linia nr 14
w kierunku Ogólnej: od al. Grunwaldzkiej przez al. Tysiąclecia do ul. Warszawskiej; w  kierunku dworca: bez zmian.

Szczegółowa mapa przebiegu tras wszystkich konkurencji znajduje się na stronie organizatora – http://biegpiekarczyka.pl/wp-content/uploads/2017/01/Piekarczyk-2017.jpg .

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie „na pamięć”. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz organizatorzy.

Przekaż znajomym