Dziś na cmentarzach będzie tłok

Dziś na cmentarzach będzie tłok

Z uwagi na obowiązujące dziś zmiany w organizacji ruchu oraz ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w okolicach cmentarzy zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji zborowej. Przypominamy jednocześnie, że w dniu 1 listopada wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

ORGANIZACJA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OKRESIE ŚWIĘTA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada  (piątek)

W tym dniu (1 listopada 2019) wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli
przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone NUMERAMI tylko do GÓRNEJ pętli przy cm. Dębica.

Tradycyjnie, 1 listopada do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:

 • A – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii 6pl. Słowiański –Teatralna- Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla DOLNA (powrót przez ul. 12 Lutego i Hetmańską);
 • B – (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
  pętla DOLNA;
 • C – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie linii 11: al. Odrodzenia  – Hetmańska – Grunwaldzka – Mickiewicza – Bema – Dębica, pętla DOLNA;
 • H – (od 8:00 do ok. 18:00) ul. Ogólna – Konopnickiej – Piłsudskiego – Dąbka – Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica, pętla DOLNA;
 • 27 – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii 17: al. Odrodzenia  – Fromborska – Królewiecka – Kościuszki – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla GÓRNA;
 • 40 – (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
  pętla GÓRNA.

Ponadto, 1 listopada (piątek) o8:00 do ok. 18:00 w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii po trasie: Odrodzenia – Sienkiewicza – Skrzydlata.

Od 8:00 do ok. 18:00 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów
na liniach nr i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.

Tak jak w poprzednich latach, utworzone zostaną dwie dodatkowe linie, zapewniające dojazd z parkingów przy al. Grunwaldzkiej  (przy PWSZ oraz Hali Widowiskowo – Sportowej)  do pętli przy Dębicy.

Autobusy tych linii będą kursowały od 8:00 do ok. 18:00. Pętla linii K i 41 będzie zlokalizowana na parkingu, naprzeciw głównego wejścia do budynku PWSZ.

Linia K

Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla DOLNA)

Linia 41

Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla GÓRNA)

UWAGA!

1 listopada (piątek), autobusy linii 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską.

Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 1 listopada autobusy linii 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa, za wyjątkiem pierwszego i ostatniego kursu.

Ponadto, 1 listopada autobusy linii 6, od godz. 8:00 do ok. 18:00 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.

1 listopada od godz. 8:00 do ok. 18:00 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą dodatkowo autobusy linii 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością.

Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie także autobus linii 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.

Autobusy linii 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 1 listopada 2019, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.

1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz na obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.

2 i 3 listopada (sobota i niedziela)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle
przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 18:30 (sobota) i od godz. 9:00 do 16:00 (niedziela)  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów na linii  31A, C i 27 (tylko 2.XI). W tych dniach autobusy będą kursować przez obie pętle przy cm Dębica.

Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

1)      ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu

od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.

Wjazd  będzie możliwy także dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)  i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem  przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2  (tel. 55 239 -32-96)

2)      ul. Chrobrego

od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

3)      ul. Tczewska

od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.

(od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

4)      na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza

będzie obowiązywał obustronny „zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

Miejsca postojowe w okolicy :

 • parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
 • ul. Chrobrego  (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej),  na jezdni,  na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako  jednokierunkowy.

Uwaga

W dniach poprzedzających Święto 1.11.2019, jak i w kolejnych  dniach po tym dniu  na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko  z chodnika.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

1)       od czwartku  31 października od godz. 23 00 do  niedzieli  3 listopada do godz. 18 00  (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy  będzie jednokierunkowy.

 2)      W piątek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00  na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

 1. a)  autobusów komunikacji zbiorowej(przejazdy bezpłatne)
 2. b)taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

c) służb miejskich i porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)

d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel. 55 2341516.

e) inne pojazdy np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających  uprawnienia ) będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.

4)      dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.

5)      w dniu 1 listopada sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączone, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować  Policja.

        Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

 • ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo  wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na  jezdni (dojazd od  drogi   krajowej nr 22).
 • parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.  Ruchem będzie kierowała Policja.

         Parkingi gruntowe – będą nieczynne.

Przekaż znajomym