jp2-plakat

Już 2 maja w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo dokument „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości”. Film w naturalny sposób będzie podtrzymywał podniosły nastrój wywołany świętem kanonizacji Papieża Polaka.

Twórcy dokumentu „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości” zadają następujące pytanie: w jaki sposób Jan Paweł II jest wciąż obecny wśród ludzi? Odpowiedzi na nie szukają w różnych częściach świata, docierając do osób, których życie, w rozmaity sposób, naznaczone jest obecnością papieża. Przewodnikiem i odkrywcą nowych świadectw jest ks. Sławomir Oder, postulator procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Jana Pawła II. Prałat wciela się w rolę reportera i razem z ekipą filmową spotyka się z bohaterami filmu, którzy opowiadają mu swoje poruszające historie. W filmie zaprezentowane zostanie m.in. świadectwo Floribeth Diaz z Kostaryki – uzdrowionej przez Jana Pawła II kobiety, której lekarze nie dawali żadnych szans na przeżycie. W dokumencie uwieczniono także malownicze miejsca i krajobrazy. To niezwykle wzruszająca podróż w głąb ludzkich przeżyć, w naturalny sposób podtrzymująca podniosły nastrój wywołany świętem kanonizacji papieża Polaka.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

Przekaż znajomym