Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

10 grudnia po raz szósty odbędzie się Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych – SztukaTERRiA.

Do udziału w Jarmarku organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych twórców ludowych, galerie, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne bądź osoby indywidualne zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej i prowadzące swoją twórczość na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego.

W tym roku przyjmiemy stoiska zostaną podzielone na 11 kategorii: „Wspólne Dzieło” – przedmioty wykonane przez świetlice szkolne i środowiskowe, warsztaty terapii zajęciowej, szkoły, stowarzyszenia itp.; „Kobiece fanaberie” – biżuteria; „Idą święta” – ozdoby bożonarodzeniowe, dekoracje świąteczne itp.; „SPA dla ciała i duszy” – mydełka, kosmetyki naturalne, świece; „Zabawki” – pluszaki, lalki itp.; „Sztuka ludowa” – rzeźba, koronki, wyszywanki, frywolitki, motywy folkloru itp.; „Moda i swoboda” – torebki, portfele, odzież; „Domowe klimaty” – dekoracje domowe, obrazy, poduszki, akcesoria kuchenne, grafiki itp.; „Cud, Miód i Malina” – produkty żywności naturalnej; „Artystyczne drobiazgi” – pocztówki, zakładki książkowe, breloki itp.; „Rozwiń swoją pasję” – artykuły do tworzenia rękodzieła.

W każdej z kategorii (poza „cud, miód i malina) organizator przyjmie maksymalnie 5 wystawców. W kategorii „cud, mód i malina” organizator przyjmie 10 wystawców.

– Zmianę wprowadziliśmy już w roku ubiegłym i spotkała się z życzliwym przyjęciem zarówno przez wystawców, jak i odwiedzających. – mówią organizatorzy – Taki podział wpływa korzystnie na różnorodność prezentowanych przedmiotów. Nie jest to bowiem jarmark stricte bożonarodzeniowy, zamysłem przedsięwzięcia jest raczej przybliżenie odbiorcom wszystkich kategorii rękodzieła, tych niszowych również.

Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest w siedzibie CSE „Światowid” przy pl. Jagiellończyka 1 w Elblągu oraz na stronie internetowej: www.swiatowid.elblag.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 listopada 2016 r.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel.: 55 611 20 59 lub na adres e-mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

Przekaż znajomym