Fot. RS

Fot. RS

Pomimo tego, że za oknami nadal zima, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” trwają przygotowania do Wielkanocy, a dokładniej – do Wielkanocnego Jarmarku Sztuki Ludowej. Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających.

Pogrzeb Żuru i Śledzia. Wielkanoc 2018, w ramach którego zostanie zorganizowany m.in. Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej oraz Kiermasz Żywności Naturalnej, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 marca w CSE „Światowid” w Elblągu.

W wydarzeniu weźmie udział niemal sześćdziesięciu wystawców podzielonych na dwie strefy.

Hol dolny przy Sali Kameralnej Kina Światowid to tradycyjnie jarmark żywności naturalnej. Nie zabraknie wędlin, serów, pieczywa, miodów, syropów czy wypieków.

Na sali sportowo – widowiskowej zaprezentują się wystawcy oferujący wielkanocne ozdoby, m.in. pisanki, stroiki i świeczniki. W asortymencie znajdą się również wyroby nie związane ze świętami, takie jak biżuteria, zabawki, aromatyczne świece czy mydełka. Nie zabraknie rękodzieła w postaci haftowanych obrusów, ceramiki i batiku.

– Wystawcy oferować będą zarówno świąteczne dekoracje do domu, jak i rzeczy, które mogą zostać wręczone jako prezenty – dodaje Aleksandra Bednarczuk. – W czasie kiedy rodzice będą zwiedzać stoiska na jarmarku, dzieci zapraszamy na zajęcia plastyczne. Będzie możliwość samodzielnego udekorowania torby płóciennej oraz przygotowania ozdób wielkanocnych.

Stoiska wystawców będą dostępne dla zwiedzających od godz. 10:00 do godz. 17:00.

 

Przekaż znajomym