Start tradycyjnie o 20:00

Start tradycyjnie o 20:00

Tym razem w Klubie Środowisk Twórczych Krypta niespodzianka. Gitarzysta Kuba Wójcik zaprasza na jam session z wybitnymi muzykami mieszkającymi i tworzącymi w Kopenhadze: włoskim kontrabasistą Lucą Curcio i niemieckim perkusistą Janem Kadereit. Ta wyjątkowa sesja już 18 maja. Godz. 20.00. Wstęp bezpłatny.

LUCA CURCIO – wszechstronny muzyk aktywnie zaangażowany w różne projekty muzyczne związane z improwizacją; studia zaczął w Konserwatorium w Turynie pod okiem Furio di Castri, Dado Moroni oraz Emanuele Cisi; czasie swojej dotychczasowej muzycznej kariery poszukiwał różnych form ekspresji, by skupić się na współczesnym jazzie i radykalnej improwizacji; przeprowadził się do Kopenhagi, by studiować na Rhythmic Music Conservatory; od tego czasu gra intensywnie w całej Europie w prestiżowych klubach i na festiwalach we Włoszech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Rosji, Anglii, Polsce i w Tunezji; współpracował z takimi artystami jak: Andy Sheppard, Jon Balke, Dado Moroni, Andrea Manzoni, Gavino Murgia i wielu innych.

JAN KADEREIT – niemiecki perkusista mieszkający w Kopenhadze; absolwent Conservatorium van Amsterdam; przez prawie dwa lata mieszkał w Indiach, gdzie poznawał tajniki gry na tabli, oraz studiował muzykę hindustańską i karnatacką; zafascynowany jest muzyką tradycyjną różnych kultur na całym świecie oraz współczesnym jazzem i nowinkami muzyki elektronicznej; współtworzy takie projekty jak: Prism&Particles, Catright’s Wolfpack, Raphael Gimenes Band, Beltway Bandits, Remigiusz Knapik Trio, Bruno Frey-Nascimento 4, Pascucci/Arp/Kadereit Trio i wiele innych.

KUBA WÓJCIK – gitarzysta i kompozytor; twórca projektów jazzowych i awangardowych, m.in. Minim Experiment („Debiut Roku 2016” wg Polish-Jazz Blog), N’ext Quintet, współtwórca Poleshift Project, współpracował z Cracow Improvisers Orchestra, oraz z Big Bandami Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyrekcją Leszka Kułakowskiego i Aleksandry Tomaszewskiej, z którymi występował m.in. na festiwalu Jazz Jantar i w austriackim Gratzu; uczestnik międzynarodowego programu „You Me – Young Musicians play Europe”, w ramach którego występował na Warsaw Summer Jazz Days, oraz razem z muzykami z Włoch i Holandii w Hadze; otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego, od najmłodszych lat nagradzany na licznych konkursach muzycznych; absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa; stypendysta w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Jam session odbywają się w ramach projektu finansowanego przez Samorząd Miasta Elbląg.

Przekaż znajomym