Zapowiada się wielkie jazzowe święto

Zapowiada się wielkie jazzowe święto

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na piątą edycję Festiwalu Jazzbląg, która odbędzie się od 22 do 24 września 2016 r. Bilety i karnety są już w sprzedaży.

Tegoroczna edycja Festiwalu to znów trzy dni wypełnione doskonałą muzyką, dobraną specjalnie przez dyrektora artystycznego, Jerzego Małka oraz imprezy towarzyszące.

Do udziału w Festiwalu zaproszono doskonałych muzyków: big band Jana Konopa, kwartet Piotra Wojtasika, Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego z projektem „Celuloid”, Irka Wojtczaka oraz Piotra Lemańczyka. Usłyszymy również najlepsze głosy polskiego jazzu – Krystynę Stańko i Dorotę Miśkiewicz

Jerzy Małek zaplanował także spotkania z projektami, których nie usłyszycie nigdzie indziej – Nikola Kołodziejczyk Instant Ensemble oraz Jerzy Małek Groove Collective z towarzyszeniem amerykańskiego rapera, Andy’ego Ninvalle.

Pierwszego dnia Festiwalu świętować będziemy 20-lecie Klubu Środowisk Twórczych Krypta. W ramach jubileuszu w Krużganku Galerii EL otwarta zostanie wystawa fotografii Michała Skroboszewskiego. Drugiego i trzeciego dnia w Klubie Krypta będą odbywać się jam sessions.

W Klubie Mjazzga, który w tym roku jest partnerem Festiwalu, 22 września zagra Minim Experiment – młody skład Kamila Piotrowicza.

Bilety i karnety w cenach przedsprzedażowych można kupować w siedzibie Galerii EL oraz w sklepie internetowym:shop.galeria-el.pl.

Wszystkie informacje na stronie www.jazzblag.galeria-el.pl

Przekaż znajomym